Par iestādi

Jaunsardze ir Aizsardzības ministrijas organizēta
un vadīta jauniešu interešu izglītības forma.

Darbības mērķi

Jaunsardzes centra darbības mērķis ir veicināt Latvijas jaunatnes iesaisti visaptverošā valsts aizsardzībā un izpratni par to, tai skaitā, veicināt jaunatnes pilsonisko apziņu un patriotismu, izglītot jaunatni valsts aizsardzības jomā, attīstīt jaunatnes fizisko sagatavotību un visaptverošai valsts aizsardzībai nepieciešamās iemaņas, kā arī īstenot sadarbību ar biedrībām, nodibinājumiem un jaunatnes organizācijām valsts aizsardzības mācības un Jaunsardzes kustības organizēšanas jomā.

Open a link

Klikšķini šeit un raksti mums uz e-adresi portālā Latvija.lv

Neizmanto e-pastu gadījumos, kad nepieciešams nodot fiziskās personas datus, komercinformāciju un citu aizsargājamu informāciju!

Ziņas par iestādi

Vadība

Starptautiskā sadarbība

Jaunsardze kopš tās dibināšanas 1992. gadā aktīvi sadarbojas ar radniecīgām jauniešu organizācijām Baltijas valstīs – Igaunijas zemessargu organizācijas “Kaitseliit” (Aizsardzības līga) zēnu organizāciju “Noored Kotkad” (“Jaunie ērgļi”) un meiteņu organizāciju “Kodutütred” (“Dzimtenes meitas”), Lietuvas strēlnieku organizāciju “Lietuvos šaulių sąjunga” (Lietuvas Strēlnieku apvienība).

Starptautiskā nometne "Baltic Guards 2018"

Kontakti medijiem

Galveno pasākumu plāns

Jaunsargu 4.līmeņa testu nometne

Jaunsargu pašpārvalde

Mērķi un uzdevumi:

  • pārstāv jaunsargu intereses;
  • organizē jaunsargu sabiedrisko dzīvi  Centra organizētajos pasākumos;
  • organizē jaunsargu darbošanos pasākumos ārpus  Centra (brīvprātīgais darbs
  • uzlabo informācijas apriti starp jaunsargiem un Jaunsardzes centru, organizē dažādas interešu aptaujas jaunsargu vidū

Sabiedrības līdzdalība

Jaunsardze sadarbojas ar radniecīgām nevalstiskajām organizācijām Latvijā un ārvalstīs. Ar Skautu un Gaidu organizāciju  jaunsargi kopīgi piedalās dažādos pasākumos un organizē tradicionālas nometnes Ziemassvētku kauju piemiņas vietās Tīreļpurvā (www.skauti.lv). Ar Mazpulku organizāciju jaunsargus saista kopīgi mērķi un līdzīgi uzdevumi pilsoniskās sabiedrības veidošanā.

Jaunsargi piedalās arī starptautiskajā jauniešu pašaudzināšanas programmā AWARD, ko Latvijā uzsācis īstenot Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs, jo tās aktivitātes ir radniecīgas jaunsargu darbības mērķiem, proti, veicināt estētisko izjūtu un emocionālo attīstību, radošo domāšanu, atvērtību pārmaiņām un problēmu risināšanas prasmes, kā arī sekmēt nodarbinātību jauniešu brīvajā laikā (www.visc.gov.lv).

Jaunsardzes centra vēsture un simbolika