Par iestādi

Jaunsardze ir Aizsardzības ministrijas organizēta
un vadīta jauniešu interešu izglītības forma.

Darbības mērķi

Open a link

Klikšķini šeit un raksti mums uz e-adresi portālā Latvija.lv

Neizmanto e-pastu gadījumos, kad nepieciešams nodot fiziskās personas datus, komercinformāciju un citu aizsargājamu informāciju!

General Information

The Centre’s activities are aimed at promoting selection of professional service soldiers and public awareness on state defence issues. 

The Centre has the following functions:

 • youth education on state defence;
 • promoting civic consciousness and patriotism among youth;
 • providing society with informational resources on state defence issues;
 • collaboration with non-governmental organizations (NGOs) on state defence issues;
 • promoting public understanding on Latvia’s membership in the North Atlantic Treaty Organization (NATO);
 • development of audio visual materials on state security and defence issues, in accordance with NATO Visual Identity Guidelines. 

In order to implement the above mentioned functions, the Centre accomplishes the following tasks:

 • organizes and provides state defence training for youth;
 • in cooperation with local municipalities, organizes informative educational and other activities involving young people from social risk groups;
 • publishes a military magazine Tēvijas Sargs (the Guard of Fatherland);
 • produces photographic and audio visual materials on state security and defence issues for publishing and broadcasting in mass media;
 • publishes various methodical manuals, informative materials and training literature on state defence;
 • develops and maintains a database of videos and photos on state defence;
 • provides informative services to state and municipal institutions and individuals;
 • collaborates with foreign and international institutions in producing audio visual materials on state security and defence issues, in accordance with NATO Visual Identity Guidelines. 

Director of Cadet Force and Information Centre is Mr Aivis Mirbahs.

 

The Centre has two departments – Planning and Organization and Military Information.

Starptautiskā sadarbība

Jaunsardze kopš tās dibināšanas 1992. gadā aktīvi sadarbojas ar radniecīgām jauniešu organizācijām Baltijas valstīs – Igaunijas zemessargu organizācijas “Kaitseliit” (Aizsardzības līga) zēnu organizāciju “Noored Kotkad” (“Jaunie ērgļi”) un meiteņu organizāciju “Kodutütred” (“Dzimtenes meitas”), Lietuvas strēlnieku organizāciju “Lietuvos šaulių sąjunga” (Lietuvas Strēlnieku apvienība). 

Paplašinoties sadarbībai, Baltijas valstu jauniešu organizācijām ir pievienojusies Lielbritānijas kadetu organizācija “Army Cadet Force”. Jaunsardze ir daudz mācījusies un guvusi pieredzi administratīvajā līmenī par organizācijas finansēšanas mehānismu, pamatprincipiem un koordināciju, mācību programmām, to standartiem un metodiskiem materiāliem, kā arī par instruktoru kvalifikācijas standartiem un viņu pieredzi kvalifikācijas uzturēšanā. Ir nodibināti kontakti, lai organizētu jauniešu apmaiņu dalībai Latvijas jaunsargu un Lielbritānijas kadetu rīkotajās nometnēs, izvirzot mērķi uzlabot jaunsargu angļu valodas prasmi, iepazīt abu valstu kultūru, veicināt kopīgas sportiskas aktivitātes un organizāciju sadarbību, kā arī organizēt instruktoru metodiskā darba pieredzes apmaiņas programmu.

No 2017. gada Jaunsardze sadarbojas ar Polijas Aizsardzības ministrijas «ProDefense» departamentu, apmainoties ar pieredzi par reformu un jaunas sistēmas ieviešanu patriotiskajā un militārajā audzināšanā un tiekoties bilaterālajās vizītēs un konferencēs.

Par tradīciju ir kļuvusi ikgadējā Baltijas valstu jauniešu organizāciju vadītāju tikšanās, kuras laikā tiek parakstīts protokols par starptautisko sadarbību. Saskaņā ar protokolu katru gadu Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Lielbritānijas jauniešu organizācijas tiekas ap 20 dažādos pasākumos un nometnēs.

Jaunsardze sniedz gan padomus, gan praktisku palīdzību Ukrainas Bruņotajiem spēkiem līdzīgas jauniešu organizācijas izveidē Ukrainā. 2017. gadā tika aizsākta jauna tradīcija, proti, Jaunsardze vasarā viesos uzņem Ukrainas Bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes kritušo karavīru bērnus, lai viņi varētu atpūsties, iepazīties ar jaunsargiem un doties kopīgos piedzīvojumos – braukt ar laivām, iet ekskursijās, pavadīt nakti teltīs mežā un sacensties savā starpā dažādos sporta veidos. 

Par tradīciju kļuvušas arī Zviedrijas Nacionālās zemessardzes organizētās starptautiskās militārās daudzcīņas sacensības Zviedrijas zemessardzes mācību centrā Vellingē, kurās katru gadu piedalās jaunsargi.

Starptautiskās rogaininga sacensības "Vējiņu kausu 2023"

Vadība

Kontakti medijiem

Kontaktinformācija trauksmes cēlējiem

Par aizsardzības nozares - komunikāciju ar trauksmes cēlējiem - atbild Audita un inspekcijas departamenta Ģenerālinspekcijas nodaļa. Trauksmes ziņojumus iesniedz saskaņā ar Trauksmes celšanas likumu, papildus informācija atrodama Valsts kancelejā.

Lai uzdotu jautājumus par trauksmes celšanu, lūdzam sazināties ar plt. Rolandu Moļņiku vai trauksmes cēlēju kontaktpunktu – Valsts kanceleju.

pulkvežleitnants Rolands Moļņiks
Ģenerālinspekcijas nodaļas vadītāja vietnieks
Tālrunis: 67335252
E-pasts: trauksme@mod.gov.lv

Galveno pasākumu plāns

Jaunsargu 4.līmeņa testu nometne

JIC vēsture un simbolika

Privātuma politika

Sīkdatņu izmantošanas noteikumu mērķis ir izskaidrot, kāda veida sīkdatnes (angļu valodā cookies) tiek izmantotas mūsu tīmekļa vietnē www.jc.gov.lv (tīmekļa vietne), kad apmeklētājs (lietotājs, Jūs) apmeklē tīmekļa vietni, kāds ir sīkdatņu izmantošanas nolūks, kā arī sniegt Jums norādījumus, kā pārvaldīt izvēlētos sīkdatņu iestatījumus.