Ir noslēgusies jaunsargu rekrutēšanas nometne airsofta poligonā “’Zālītes”

02.08.2023
Jaunsardze
Aktualitātes
Nometnes
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciālists

Nometne norisinājās no 24. līdz 27. jūlijam airsofta poligonā “’Zālītes”, Bauskas novadā.

Nometnē dalību ņēma Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru bērni un jaunsargi. NBS karavīru bērni nometnes pirmajā dienā kopā ar jaunsargiem cēla zviedru telti un gādāja malku. Tā bija lieliska iespēja kopīgi darbojoties iekārtojot nometnes vietu iepazīties vienam ar otru. Pēc nometnes svinīgas atklāšanas tās dalībnieki tika sadalīti komandās, kurās visas nometnes laikā notiks darbošanās. Kad nometnes dalībnieki tika sadalīti komandās sekoja saliedēšanās aktivitātes, kuru laikā tika pildīti dažādi uzdevumi, lai veidotu un stiprinātu komandas garu. 

Otrajā dienā, pēc nelielas rīta rosmes un brokastīm, jaunieši devās uz Zemessardzes 1. Rīgas brigāde Inženieru rotas displeju prezentāciju, kuras laikā iepazinās ar tās darbības specifiku un dažādiem kaujas ieročiem un to parametriem, mīnām un tehniku. Papildus tam no Inženieru rotas puses tika demonstrēta atmīnēšanas procedūra, kas bērnos radīja lielu sajūsmu.

Pēc Inženieru rotas prezentācijas, jaunieši devās atpakaļ uz nometnes vietu. Tur tika uzsāktas orientēšanās un maskēšanās nodarbības. Kā izrādījās, daudziem NBS karavīru bērniem orientēšanās bija kaut kas jauns ar ko līdz šim viņi nebija saskārušies, bet ar jaunsargu palīdzību jaunieši ieguva zināšanas, kas bija nepieciešamas, lai spētu izpildīt orientēšanās uzdevumu. Arī maskēšanās uzdevuma laikā laikā jaunsargi paskaidroja un nodemonstrēja , kā pareizi sevi paslēpt mežā, lai viņi netiktu pamanīti.

Trešajā dienā pēc nelielas rīta rosmes un brokastīm, jaunieši gatavojās noslēguma uzdevumam – vasaras biatlonam. Pirms uzdevuma tika izskaidrots un parādīts, kā apieties ar ieroci, izskaidrota trase un veicamais uzdevums. Uzdevums sastāvēja no skriešanas un šaušanas ar pneimatisko ieroci HATSAN. 

Pēc vasaras biatlona sekoja nometnes noslēgums, kur jaunieši tika apbalvoti ar medaļām un suvenīriem no Jaunsardzes centra.

“Kopumā uzskatu, ka nometne bija izdevusies. NBS karavīru bērniem bija iespēja iepazīt daudz jaunu lietu – orientēšanās, lauka kaujas iemaņas (LKI), maskēšanās un šaušana. Pēc nometnes trīs NBS karavīru bērni izteica vēlmi pievienoties jaunsardzei!” – tā nometnes norisi komentēja jaunsargu instruktors un nometnes vadītājs Emīls Klāsups.

Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
4. novada pārvaldes
Jaunsargu instruktors
Emīls Klāsups
Tālrunis: +371 20565040 
E-pasts: emils.klasups@jc.gov.lv