5. novada nodaļas jaunsargu un NBS karavīru bērnu nometne

19.08.2021
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JC sabedrisko attiecību speciāliste

Ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības, Ikšķilē no 2. augusta līdz 6. augustam norisinājās piecu dienu nometne, kurā piedalījās 40 jaunsargi un 40 NBS karavīru bērni.

Pirmā nometnes dienā jauniešiem bija iepazīšanās diena, kurā viņi spēlēja dažādas spēles, veidoja grupu karogus, dziedāja kopīgi dziesmas ar ģitāras pavadījumu un norisinājās sarunu vakars pie ugunskura.

Otrā diena sākās ar rīta rosmi. Pēc brokastīm visi devās uz nodarbību vietām. Dienas garumā tika piedzīvotas vairākas aktivitātes kā braukšana ar BTR un LaserTag spēli, tika apgūti ugunskura veidi un to pielietošana, noskaidrots, kā sagatavot ekipējumu pārgājieniem un arī apgūta maskēšanās. Pēc nodarbībām bija atpakaļceļš uz nometnes vietu. Kopā tika pievarēti vairāk kā 15 km.

Trešā nometnes diena tika veltīta orientēšanās un alpīnismam. Visiem jauniešiem bija iespēja nolaisties pa virvi no Ogres Zilo kalnu skatu torņa. Daļai jauniešu tas bija  ļoti liels izaicinājums un savu baiļu pārvarēšanas iespēja.

Ceturtā dienā jaunieši devās divās mācību ekskursijās. Pirmā ekskursija bija uz Nāves salu, uz kuru jauniešus pāri Daugavai zemessargi pārcēla ar laivām. Nāves salā ekskursiju vadīja un ar vēstures faktiem dalījās atvaļinātais pulkvedis Jānis Hartmanis. Savukārt otra mācību ekskursija noritēja Tīnūžu muižas muzejā, kur par kara liecībām stāstīja Kaspars Špēlis. Tur jaunieši daudz uzzināja par kara laikā izmantotajām gāzēm, dažādiem ieročiem, kā arī daļai jauniešu bija iespēja uzvilkt tā laika formastērpus. Dienas noslēgumā bija  pēdējā pasēdēšana pie ugunskura, kur tika teikti daudz pateicības vārdi, tajā skaitā jaunieši pateicās nometnes organizatoriem un nometnes vietas saimniekiem.

Pēdējās dienas lielākie piedzīvojumi, bija Ogres upes šķērsošana ar visām drēbēm, pēc kuras visi devās uz NBS Gaisa spēku bāzi, kur bija iespēja iepazīties, aptaustīt un pat iekāpt helikopterī, ugunsdzēsēju automašīnā,  kā arī daudz dažādas tehnikas vienības, kuras nodrošina Gaisa spēku bāzes nepārtrauktu darbību.

Lielu paldies es vēlos pateikt instruktoriem: Ilonai Leismanei, Dinai Sīmanei, Elizabetei Skrickai un Jānim Eglim, kuru darbs bija nenovērtējams atbalsts nometnes tapšanā.

Paldies par nodrošinājuma atbalstu un sadarbību ZS 54. KAB komandierim un zemessargiem, ZS 19.KNB zemessargiem.


 Informāciju sagatavoja:

5.NN Ikšķiles jaunsargu instruktors

Kaprālis Andris Juškāns