Svinīgi atklās starptautisko jaunsargu nometni "Baltic Guards 2018"

17.09.2018
Infrastruktūra
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Pirmdien, 13. augustā, plkst. 15.45 Mālpils sporta centra stadionā Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Jaunsardzes patrons, atklās starptautisko jaunsargu nometni “Baltic Guards 2018”. Dalībniekus ar uzrunu sveiks Jaunsardzes un informācijas centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs.

Kā ziņots iepriekš, Jaunsardzes un informācijas centrs (JIC) no 13. līdz 17. augustam Mālpils sporta centrā organizē starptautisku vasaras nometni “Baltic Guards 2018” Jaunsardzei un radniecīgām jauniešu organizācijām no Baltijas valstīm, Lielbritānijas, Polijas un Ukrainas. Nometnē piedalīsies 130 pusaudži un jaunieši vecumā no 14 līdz 19 gadiem.

Nometnes mērķis ir piedāvāt daudzveidīgas un kvalitatīvas brīvā laika pavadīšanas iespējas, lai veicinātu starpvalstu sadarbību un pieredzes apmaiņu, kā arī attīstītu līdera prasmes jauniešiem.

Nometnes laikā dalībnieki prezentēs savu valsti un organizāciju, piedalīsies viktorīnās, sporta spēlēs, orientēšanās sacensībās, trenēsies un sacentīsies dažādās disciplīnās (lauka kaujas iemaņas, alpīnisms, šaušana, pirmā medicīniskā palīdzība). Viņi dosies ekskursijās un piedalīsies dažādos piedzīvojumos (diskotēka, ugunskurs, filma “Nameja gredzens”, Siguldas piedzīvojumu parks “Tarzāns”).

15. augustā no plkst. 11.00 līdz plkst. 16.00 norisināsies nometnes Viesu un mediju diena, uz kuru tiek aicināti viesu organizāciju vadītāji un darbinieki, kā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

17. augustā no plkst. 11.00 līdz plkst. 12.00 notiks nometnes noslēguma ceremonija, kurā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis uzrunās nometnes dalībniekus un sveiks labākās komandas.

Informāciju sagatavojusi:
Vineta Žilinska,
Jaunsardzes un informācijas centra
Plānošanas un organizācijas departamenta
Plānošanas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste.
Tālrunis +371 67335389.
E-pasts: vineta.zilinska@jic.gov.lv