Rīgas Latgales priekšpilsētas un Salaspils jaunsargi aizvada interesantas nodarbības svaigā gaisā

28.12.2020
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciāliste

Šā gada 19. un 20. decembrī Rīgas Latgales priekšpilsētas un Salaspils jaunsargi, instruktoru Kristapa Kancāna un Normunda Gailuma vadība piedalījās divās āra nodarbībās.

Pirmajā dienā, jau no paša rīta, jaunsargi, 19. Zemessardzes Kaujas nodrošinājuma bataljona teritorijā apguva lauka kaujas iemaņas. Instruktoru pavadībā jaunsargi nostiprināja praksē, klasē apgūtas iemaņas patrulēšanā, pārvietojoties ar “uguni un kustību”, reakciju uzbrukuma gadījumā, kā arī ugunspunkta iznīcināšanu. Jaunsargi uzdevumus veica izmantojot Straikbola ieročus. Izsniegtie ieroči un ekipējums jaunsargiem lika ar maksimālu nopietnību domāt par uzdoto uzdevumu, jo kļūdu gadījumā nācās uz savās “ādas izjust ienaidnieka raidītās plastmasa lodītes”. Jaunsargi nodarbībās lieliski paradīja savas apgūtās zināšanas, augsto morāli un disciplīnu.

Otrajā dienā, jaunsargi piedalījās kaujas šaušanā ar mazkalibra ieročiem. Jaunsargi vingrinājās šaujot no dažādām šaušanas pozīcijām, vingrinājumi tika izpildīti šaujot ne tikai no pozīcijas guļus, bet arī šaujot no ceļa un stāvus. Lai nodarbības būtu sarežģītākas jaunsargiem bija šaušanas laikā jāveic pastāvīgi magazīnu maiņa un jāmaina šaušanas stāvokļi. Veicot šādu daudzu darbību kompleksu, jaunsargi lieliski pierādīja savas iemaņas, darbojoties ar ieročiem. Piemēram, jaunsargam Rūdolfam Subbotam šī jau bija 12 praktiskā šaušana, kas, manuprāt, ir ļoti labs rādītājs, pat salīdzinot  ar NBS karavīru.


Informāciju sagatavoja:

5. NN jaunsargu instruktors Kristaps Kancāns