Pļaviņu novada ģimnāzijas jaunsargu vienības ārpustelpu nodarbība - pārgājiens

19.02.2021
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciālists

Šā gada 14.02.2021. Pļaviņu novada ģimnāzijas jaunsargi piedalījās pārgājienā ar orientēšanos apvidū.

            21.gs. tehnoloģijas mūsu dzīvē ieņem lielu nozīmi, tādēļ jaunsargi orientējas ar mobilo aplikāciju palīdzību, no savām viedierīcēm. Kādam no pārgājiena dalībniekiem, tā bija jauna pieredze, kādam tieši pretēji jau zināma lieta.

            Pārgājiena mērķis bija jaunsargiem šajā sarežģītajā laikā sniegt iespēju izkļūt no mājām un atsvaidzināt zināšanas, kā arī jaunajiem jaunsargiem iegūt jaunas. Pārgājiena distance bija mazliet vairāk nekā 8 km gara, pārvietojoties pa reljefainu apvidu.

            Pļaviņu novads ir skaists novads, un šeit reljefs ir ļoti pateicīgs ar ļoti krasām izmaiņām - ir līdzenumi, bet ir arī augsti pauguri, kas var radīt pārvietošanās izaicinājumus un papildus pārbaudījumus fiziskajai formai.

            Pārgājiena laikā jaunsargiem bija spilgtas emocijas, jo varēja novērot nelielā attālumā staltbrieža tēviņu, kas, sadzirdot jaunsargus, devas prom no maltītes vietas. Tajā pat vietā, no meža negaidīti mūs izskrēja sagaidīt trīs aļņi, kas sniedza nelielu atpūtas mirkli un iespēju padzerties.

            Novada teritorijā notiek daudz zemessargu mācības, kā rezultātā apskatījām vienu iepriekš izveidotu objektu - bunkuru ( novērošanas pozīcijas) zemessargiem. Kā atzina paši jaunsargi, no ārpuses nevar vispār pamanīt, ka tur kas ir, un, ielienot iekšā, ir salīdzinoši ērti. Jaunsargi izteica, ka vēlētos arī paši mēģināt ko līdzīgu uzbūvēt mūsu mācībās un pat labprāt pamēģinātu pārnakšņot.


Informāciju sagatavoja:

4.novada nodaļa