Daugavpils jaunsargu vienības pavasara pārgājiens

21.03.2016
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

Šī gada 18. un 19. martā notika 309. Daugavpils jaunsargu vienības pavasara divu dienu pārgājiens no Zemessardzes 34. Artilērijas bataljona poligona “Meža Mackeviči” Vaboles pagastā, Daugavpils novadā līdz Daugavpilij. 

Pārgājiena laikā  lielākais uzsvars tika likts uz lauku kauju iemaņām, lai jaunsargi iegūtu un pilnveidotu savas zināšanas. 

Pēc drošības instruktāžas jaunsargiem tika pirmie uzdevumi: veikt individuālo maskēšanos un izplānot maršrutu.  Aptuveni 15 km garajā ceļa uz nakšņošanas vietu jaunsargiem nācās uzveikt dažādus šķēršļus, kuru pārvarēšanai bija nepieciešama izveicība, līdzsvara sajūta un fiziskais spēks.

Nonākot galapunktā tika iekārtota nometne, iekurināts ugunskurs, paēstas vakariņas un sastādīts nakts dežūru saraksts. 

Pēc ārā pavadītās nakts, kuras laikā temperatūras stabiņš noslīdēja līdz -6 grādiem, jaunsargi paēda brokastis, sakārtoja nometnes vietu,  atjaunoja individuālo maskējumu un devās otrās dienas piedzīvojumā, kur vajadzēja pielietot savas zināšanas lauku kaujas iemaņās. Maršruta laikā tika pielietoti roku signāli, patrulēšana nodaļas sastāvā, reakcija uz pretinieka uguni, manevrs “uguns un kustība” un dažādas šķēršļu pārvarēšanas metodes. 

Informāciju sagatavojis:
Jānis Mežulis,
Jaunsardzes un informācijas centra
Jaunsardzes departamenta
2.novada nodaļas jaunsargu instruktors.