Orientēšanās biatlona sacensības Priekuļos

11.05.2015
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

8. maijā Priekuļu biatlona trasē, nu jau tradicionāli, notika 3. novada nodaļas orientēšanās biatlona sacensības. Jaunsargi pēc starta veica 500m distanci, tad meta 5 granātas mērķī. Par katru metienu ārpus mērķa dalībnieks saņēma 2 soda minūtes. Vēl pēc 500m skrējiena – šaušana ar mazkalibra šauteni, 5 šāvieni no atbalsta un 5 šāvieni bez atbalsta, par katru nesašautu mērķi dalībnieks saņēma 1 soda minūti. Tad katrs saņēma orientēšanās karti ar pavēles distanci un devās mežā. Finišā jaunsargus sagaidīja pārstāvji un finišējušie dalībnieki.

Pirmā no uzdevuma mežā atgriezās Elīna Skopāne no Grundzāles, bet sakrātās 8 soda minūtes Elīnu nobīdīja uz 2. vietu meiteņu konkurencē. Ar labu rezultātu distancē un tikai 2 soda minūtēm šaušanā meiteņu grupā uzvaru izcīnīja Pārsla Kupriša no Smiltenes, bet 3. vietā Anna Samsonova no Drabešiem.

Zēnu grupā uzvarēja Ričards Titovs, bet 2. vietā Ēriks Bēmis, abi no Priekuļu jaunsargu vienības. Augstās vietas izcīnīja pateicoties labam rezultātam distancē un minimālam soda minūšu skaitam. Kārlim Grinbergam no Ikšķiles bija labākais orientēšanās rezultāts, bet 15 soda minūtes ļāva izcīnīt tikai 3. vietu.

Lai noteiktu labāko komandu tika summētas visu dalībnieku izcīnītās vietas. Ar ievērojamu pārsvaru 1. vietu, kausu un ceļazīmi uz „Baltic Guards” nometni izcīnīja Priekuļu jaunsargu vienības komanda, 2. vietā Grundzāles 1. komanda, bet 3. vietu izcīnīja Grundzāles 2. komanda.

Liels paldies instruktoram Jurim Kokinam, kurš sagatavoja distances un noorganizēja sacensības. Paldies arī Mārtiņam Mārcim Leimanim, kurš nodrošināja rezultātu reģistrāciju ar Ident sistēmu un veikli apkopoja visus rezultātus.

Instruktori ir izdarījuši lielu darbu, sagatavojot savas komandas šīm komplicētajām sacensībām.