Noslēdzies "Jaunsardzes kauss biatlonā 2020"

11.03.2020
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciāliste

14.februārī Talsu 2. vidusskolas stadionā pulcējās jaunsargi no visas Latvijas, lai piedalītos Jaunsardzes kausā biatlonā 2020. Kopā sacensībās piedalījās ap 60 dalībnieki.

Dalībnieki bija ieradušies no Talsiem, Pļaviņām, Kokneses, Skrundas, Nīkrāces, Rīgas, Kuldīgas, Ogres, Kazdangas, Cīravas, Aizputes, Dzērves. Talsu jaunsargu sastāvā ir arī Talsu novada Sporta skolas biatlona nodaļas audzēkņi.

“C” grupā jaunietēm 1.vietu izcīnīja Karīna Bernāne,

“C” grupā jauniešiem:

1.vietu izcīnīja Kristiāns Kārlsbergs,

2.vietā Valters Bresme,

3.vietā Aleksis Samcēvičs,

5.vietā Olivers Bresme,

12. vietā Alekss Kalašņikovs,

14. vietā Ītans Čārlzs Šefers.

Tā kā Alekss un Ītans nav jaunsargi, tad viņi sacentās Talsu novada Sporta skolas kausa izcīņā, izcīnot attiecīgi 1. un 2.vietu.

 “B” grupas jauniešiem 1.vietu izcīnīja Kristers Kalašņikovs, 2.vietā Erasts Bobrovs.

Kā jau zināms, šogad ziema aizvadīta pārsvarā bez sniega, un tas ietekmē dažādu ziemas sporta veidu norisi, tai skaitā biatlonu, taču šajās sacensībās jauniešu vēlme piedalīties un sacensību gars nemazinājās.

Kad par pasākuma norisi tika jautāts Jaunsardzes centra sporta metodiķim Gatim Berdinskim, viņš teica: “Sacensības katru gadu tiek organizētas augstā līmenī un dod jaunsargiem iespēju izjust sacensību spriedzi, sacenšoties plecu pie pleca gan ar sava, gan blakus novada jaunsargiem. Tāpat šāds pasākums ir laba iespēja jaunsargiem pārbaudīt savu izturību un šaušanas prasmi tādos apstākļos, kādi ikdienas nodarbībās nav sastopami. Protams, sacensību norisi ietekmēja ziemas biatlonam neraksturīgie laikapstākļi un sniega neesamība, kā rezultātā slēpošanas posmu nācās aizstāt ar skriešanu, bet dalībnieku skaitu un jaunsargu interesi tas nemazināja.”

Jaunsardzes kauss biatlonā norisinās jau trešo gadu pēc kārtas. Šogad šīs sacensības atkārtoti tika aizvadītas Talsos, taču iepriekšējos gadus sacensības ir norisinājušās gan Talsos, gan Madonā.  “Cerēsim uz īstu ziemu nākošgad, lai jaunsargi varētu izjust Īsto biatlona garšu,“ noslēdzoties sacensībām saka Gatis.


Informāciju sagatavoja :

Jaunsardzes centra

sabiedrisko attiecību speciāliste

Katrīna Tiltiņa

katrina.tiltina@jc.gov.lv

67335389