NBS Spartakiāde ir lielisks sporta pasākums, kas veicina veselīgu dzīvesveidu, sportisko attīstību un komandas garu

26.06.2023
Jaunsardze
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

NBS Spartakiāde ir ne tikai sacensības, bet arī iespēja dalīties pieredzē, veidot un attīstīt sportisko potenciālu. NBS Spartakiāde ir lieliska iespēja demonstrēt sportisko meistarību, stiprināt komandas saikni un veicināt sadarbību starp dažādām bruņoto spēku vienībām. Tas ir notikums, kas ne tikai iedvesmo dalībniekus, bet arī rada sportisku un brīvības garu.
Jaunsardzes centram piedalīšanās NBS Spartakiādē bija veiksmīga un pozitīva pieredze. Dalībnieki izrādīja lielu sportisko potenciālu savos izvēlētajos sporta veidos un veicināja labu sadarbību un komandas garu starp dalībniekiem. 

Pludmales volejbols meitenēm - Mūsu meitenes, Samanta Leona un Daniela Lūse parādīja lielisku komandas garu un ieguva pirmo vietu. Daniela Lūse stāsta, ka pārstāvot Jaunsardzes centru, juta lielu atbildību, jo bija nepieciešams parādīt savu labāko rezultātu visu jaunsargu vārdā. Bija liels uztraukums, taču sākot pirmo spēli, tas manāmi pazuda, jo ar pārinieci bijām noskaņotas uz uzvaru. Noteikti ieteiktu piedalīties spartakiādē, jo tā ir iespēja salīdzināt sevi ar pieredzējušākiem pretiniekiem. Danielu motivēja pāriniece un lielu atbalstu sniedza arī Jaunsardzes centrs, jo katrā spēlē, vismaz viens no komandas bija klāt un atbalstīja. Tas arī deva lielu motivāciju un spēka garu. Proti, sava mērķtiecība un vēlme stāvēt uz pjedestāla arī ļoti izlīdzēja.

Dižvīru komandā, ko veidoja Sandis Vītols, Alvis Rogozins un Dace Tomsone, parādīja augstu sniegumu un izcīnīja otro vietu, viņu sagatavošanās un mērķtiecība bija iedvesmojoša.

Sandis Vītols apgalvoja, ka tas ir liels gods pārstāvēt, popularizēt savu vienību NBS spartakiādē. Iesaka visiem aktīvu dzīvesveidu, sports ir tā lieta, kas vieno cilvēkus, dod pozitīvas emocijas un attīsta gan muskuļus, gan prātu. Viņam šīs sacensības parasti ir atskaites punkts ziemā ieguldītajam darbam ar sevi. Iedvesma ir darbībās ko mēs darām, dodam virzienu jaunajiem cilvēkiem jaunsargiem tālākai dzīvei, esam viņu piemērs, kas mudina būt līdzīgiem. Mūsu pārstāvētāja komandā tieši Dace (mēnesi atpakaļ viņai izoperēja kāju) bija tā, kas iedvesmoja komandu kopā sasnieg tik augstu mērķi.

Dace Tomsone stāsta, ka Jaunsardzes centru jau biju pārstāvējusi NBS peldēšanas čempionātā, tomēr šoreiz sacensību apjoms bija daudz lielāks, attiecīgi arī atbildība lielāka. Milzīgs prieks bija par augsto sniegumu, kas noteikti pievērsa lielu uzmanību Jaunsardzes centram gan sacensību rīkotāju gan dalībnieku vidū. Vienīgi žēl ka neizdevās sekot līdz citu kolēģu un jaunsargu startiem.

Viennozīmīgi iesaku piedalīties NBS spartakiādē. Jaunsardzes centrs šogad sevi parādīja kā līdzvērtīgu pretinieku un nākošgad mums jākļūst tikai un vienīgi labākiem. 

Varbūt jocīgi mana lielākā motivācija bija nesen notikusī operācija. Tieši sev un nevienam citam es gribēju parādīt, ka joprojām varu startēt un joprojām esmu līdzvērtīgs pretinieks. Jo vienu brīdi likās, ka viss sports vairs nav par mani. Otrs noteikti motivēja startējošās jaunsardzes meitenes, kuras tiešām ar milzīgu interesi un līdzi jušanu mani dzina uz priekšu. Būt par piemēru jauniešiem tas ir milzīgs gods un atbildība. Un treškārt es esmu cīnītājs, vienmēr un līdz galam. 
Dace Tomsone ieguva arī pirmo vietu “Dižsievas” individuālajā cīņā. 

Alvis Rogozins NBS spartakiādē piedalās jau 18 gadu. Viņam spartakiāde ir svētki un šīs sacensības ir viņa katra gada kalendārā. 

Svarīgi ir cilvēki, kuri ir komandā un apkārt. Šogad mums DIŽVĪRĀ bija ideālā komanda. Viens otru motivējām iet uz priekšu un nepadoties. No instruktoru vidus bijām pamaz, ceru, ka nākamgad būs vairāk cilvēku, jo šis pasākums saliedē. Tas varētu būt kā sadraudzības un saliedēšanās pasākums.  Ir sporta veidi, kuros mums ir perspektīvi instruktori un jaunsargi. 

Ja izeju uz starta, daru visu lai uzvarētu.  Mums bija laba komanda. Visi izdarījām maksimumu un vēl vairāk. Vēl trīs dienas pēc sacensībām sāpēja visas maliņas, bet emocijas pēc paveiktā bija spēcīgākas. Laikam šīs emocijas arī dzen mani uz priekšu. Ir forša sajūta, ka rezultāts palīdz popularizēt Jaunsardzes centru, jo esmu bijis jaunsargs, un gribu, lai jaunieši mīl savu dzimteni un iesaistās šajā kustībā. Apzinos, ka esmu daudziem piemērs, tā pēc ir jāturpina kustēties un iet uz priekšu un uz jauniem mērķiem.

“Paraugs – esi priekšzīmīgs vienmēr un visur” – ir viena no Jaunsardzes centra vērtībām. Jūs, dārgie kolēģi un jaunieši, kuri piedalījāties Nacionālo bruņoto spēku spartakiādē, iemiesojat šo vērtību un prezentējat Valsts aizsardzības mācības izglītojamiem un Jaunsargiem dzīves stilu, kas nepieciešams veselai un stiprai Latvijas nācijai.

Jaunsardzes centrs un Latvijas jaunieši augstu vērtē jūsu sasniegumus! No sirds pasakos Jums par dalību.

Savukārt, ar skatu uz nākotni, aicinu visus Jaunsardzes centra darbiniekus aktīvāk piedalīties šāda veida pasākumos, lai popularizētu iestādes vārdu un saliedētu Jaunsardzes centra kolektīvu. 

Jaunsardzes centra direktors pulkvedis Aivis Mirbahs.  

Jaunsardzes centra dalībnieku starti NBS Spartakiādē 14.06. - 15.06.2023.

Nr.p.k.

Sporta veids, disciplīna

Komandas sastāvs

Dalībnieku saraksts

Vieta

1.

AM ministra kauss ,,Dižvīrs”
(Individuāli)

1 siev.
1 vīr.

5. NP JSI Dace Tomsone

 

1.

2.

Pludmales volejbols sievietēm

2 siev.

3.NP Js Samanta Leona
3.NP Js Daniela Lūse

1.

3.

Svara stieņa spiešana

max 12 vīr.,
max 4 siev.

4.NP JSI Gints Kokins
4.NP JSI Sintija Skromāne

1.
Kopvērtējumā 10.

4.

AM ministra kauss ,,Dižvīrs”
(Komanda)

1 siev.
2 vīr.

5. NP JSI Dace Tomsone
3.NP JSI - Alvis Rogozins
JC št. Sandis Vītols

2.

5.

Šahs

līdz 5 dalībn.

2.NP JSI Gunārs Lelis
2.NP Krakops Martijs

3.

6.

Tuvcīņa (grappling)

līdz 18 dalībn.

 

3.NP JSI J.Vanags
3.NP JSI U.Borskis
4.NP Js Dāvids Puks

 

3.
Kopvērtējumā 8.

7.

Virves vilkšana

7+1 vīr.

2.NP JSI Artjoms Ignatāns
2.NP Js Daniels Loginovs
2.NP Js Ingus Ābeltiņš
2.NP JSI Renārs Filimonovs,
2.NP JSI Ēriks Kudrjavcevs
2.NP JSI Martins Smirnovs
2.NP JSI Valērijs Pastars

5.

8.

Militarizētā stafete “Lūšu taka”

1 siev.
2 vīr.

4.NP Js Toms Valainis
4.NP Js Daniels Zībergs
4.NP JSI Ina Trama

5.

9.

Strītbols sievietēm

4 siev.

 

1.NP JSI Aiga Andersone
1.NP Linda Akerfelde
3.NP JSI Ē.Jermacāne
1.NP JSI Zane Tamsone

6.

10.

Minifutbols

10 vīr.

1.NP Ronalds Veiss
5.NP A.Terentjevs
JC št. Sandis Vītols
1.NP JSI Dāvis Brizga
1.NP JSI Edgars Tamsons
5.NP JSI Einārs Goldbergs
JC Artūrs Stepiņš
5.NP Js Roberts Masjulis
5.NP JSI Aldis Rocēns
4.NP JSI Emīls Klāsups

8.

11.

Teniss (galda)

līdz 2 dalībn.

5.NP JSI Aldis Rocēns
JC Dainis Gudermanis

9.

12.

Pludmales volejbols vīriešiem

2 vīr.

2.NP JSI Raitis Strapcāns
2.NP JSI Jānis Rakstiņš

9-12.

13.

Tautas bumba sievietēm

5 siev.

5.NP JSI Kristīne Putniņa
5.NP Js Katalīna Vizaine
5.NP Js Linda Laura Balode
5.NP Js Elza Strupiša
3.NP Js Viktorija Burtniece

9-12.

14.

Strītbols vīriešiem

4 vīr.

5.NP Js Roberts Masjulis
4.NP JSI Emīls Klāsups
JC Artūrs Stepiņš

9-13.

 

Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
Plānošanas un izglītības departamenta
Valsts aizsardzības mācības nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Aiva Priedīte - Tirziņa
Tālrunis +371 67335389
E-pasts: aiva.priedite@jc.gov.lv