NBS militārajā poligonā “Meža Mackeviči” par “Vējiņu kausu 2023” cīnīsies Baltijas valstu jaunsargi

05.10.2023
Jaunsardze
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

Sestdien, 7. oktobrī NBS militārajā poligonā “Meža Mackeviči”, Vaboles pagastā, Augšdaugavas novadā Jaunsardzes centrs rīkos Latvijas patriotu un valsts aizsardzības sistēmas mecenātu Ainas un Jāņa Vējiņu piemiņai veltītas jaunsargu rogaininga sacensības “VĒJIŅU KAUSS 2023”.

Plkst. 13.00 rogaininga sacensības atklās 2 novada pārvaldes vadītājs majors Edmunds Zelenovs. Sacensībās piedalīsies jaunsargi no visas Latvijas pārstāvot 1., 2., 3., 4. un 5. novada pārvadi, un jaunieši no Baltijas valstu radniecīgām jauniešu organizācijām ― «Kaitseliit» (Igaunija) un «Šaulių Sąjunga» (Lietuva).

Līdz šim “Vējiņu kausa” sacensības norisinājās kā orientēšanās sacensības, bet šogad pirmo reizi norisināsies kā rogaininga sacensības ar uzdevumiem.

Dalībnieki startēs divās vecuma grupās. Starts vecākajai grupai (no 15 līdz 18. g.v.) plkst. 15.00 un 15.30 jaunākajai grupai (no 12 līdz 14 g.v.).

Sacensības organizē ar mērķi veicināt fiziskās sagatavotības un sporta attīstību Jaunsardzē, kā arī jaunsargu vienību saliedēšanai starp visiem Latvijas novadiem un sadarbības veicināšanai starp līdzīgām organizācijām starptautiskā mērogā.

Svētdien, 8. oktobrī plkst. 10.00 paredzēta noslēguma apbalvošana.

Pirmās šāda veida sacensības notika 2014. gadā Vidzemē. Sacensības kļuvušas par ikgadēju tradīciju un sadarbības sacensībām ar ārvalstu radniecīgām jauniešu organizācijām.

 

Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
Plānošanas un izglītības departamenta
Valsts aizsardzības mācības nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Aiva Priedīte - Tirziņa
Tālrunis +371 67335389
E-pasts: aiva.priedite@jc.gov.lv