Krustpils novadā veiksmīgi noslēgusies 1. līmeņā jaunsargu nometne

26.06.2020
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciālists

17. jūnijā plkst. 11:00 Krustpils novada Kūku pagasta Vecajā Sūnu skolā sākās Jēkabpils, Rēzeknes, Viļānu, Dagdas un Krustpils novada 1. līmeņa jaunsargu mācību nometne.

Nometnē piedalījās 30 jaunsargi vecumā no 11 līdz 14 gadiem un 5 instruktori.

1. dienā nodarbības notika vienlaicīgi 3 mācību vietās, kurās jaunsargi nostiprināja savas zināšanas tūrismā, apgūstot sekojošās mācību tēmas: “Individuālais pārgājiena ekipējums, virves, to raksturojumu, pamata mezgli, to pielietojums un virvju trase – nogāze, traverss”. Pirms vakariņām jaunsargi iegūtās zināšanas pārbaudīja un pielietoja nodarbībā: “Individuālā tūrisma tehnika”. Pēc vakariņām jaunsargi sacentās dažādos komandu veidojošajos uzdevumos. Nometnes 1. diena noslēdzās ar vakara pārbaudi.

Plkst. 07:00 sākās 2. nometnes diena: rīta rosme, brokastis. Plkst. 09:00 atkal atsākās nodarbības: “Rīcība apmaldīšanās gadījumā, naktsmītnes iekārtošana un ugunskuru veidi”. Pēc pusdienām “Kontroles kombinētais pārgājiens”. Pārgājiena laikā kontrolpunktos jaunsargi parādīja un pielietoja nodarbību laikā iegūtās zināšanas, kaut arī Vidusdaugavas televīzijas klātbūtne radīja nelielu satraukumu. Pēc vakariņām instruktori atkal sagatavoja dažādus komandu veidojošos uzdevumus, ar kuriem jaunsargi sekmīgi tika galā. Arī nometnes 2. diena noslēdzās ar vakara pārbaudi.

19. jūnijā plkst. 07.00 sākās nometnes 3. diena. Protams, rīta rosme, personīgā higiēna un brokastis. Pēc brokastīm jaunsargi sacentās komandu tūrisma tehnikā. Distancē nodaļas sastāvā bija jāpārvar tādi šķēršļi kā purvs, paralēlās virves, traverss, nogāze uz augšu, nogāze uz leju, baļķis ar margu un zirneklis. Trasē bija arī dažādi dabīgie šķērslī. Jaunsargi lieliski darbojās kā komanda, arī tie jaunsargi, kas nometnes laikā bija nodaļu komandieri, ar uzdevumiem sekmīgi tika galā. Pēc jaunsargu domām komandēt nodaļu ir grūti, bet interesanti.

Pēc manām domām, man ir patiess lepnums par jaunsargiem, kas sekmīgi tika galā ar uzdevumiem un arī par instruktoriem, kas sagatavoja jaunsargus nodarbību laikā šiem uzdevumiem. Pēc jaunsargu domām, dzīvē noderēs nometnes laikā iegūtās zināšanas, un viņi labprāt vēl gribētu piedalīties šāda veida nometnē.


Informāciju sagatavoja:

Normunds Pastars,

Jaunsardzes centra

2. novada jaunsargu instruktors

Tālrunis +371 26165834.

E-pasts: normunds.pastars@jc.gov.lv