Jūrmalā norisināsies nometne jaunsargiem un Ukrainas policistu bērniem

01.08.2023
Aktualitātes
Nometnes
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciālists

No 1. līdz 10. augustam Jūrmalā notiks Jaunsardzes centra, Valsts policijas un Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības rīkotā nometne, kurā piedalīsies 16 jaunsargi un 26 Ukrainas policistu bērni.  

Nometni vadīs Jaunsardzes centra 5. novada nodaļas jaunsargu instruktori, sniedzot iespēju bērniem no Ukrainas atpūsties, iepazīties ar jaunsargiem un doties kopīgos piedzīvojumos.

Nometnes laikā bērniem paredzētas dažādas aktivitātes un ekskursijas, tai skaitā plānots izbrauciens uz Siguldu, foto orientēšanas Vecrīgā, Valsts policijas kinologu un hipologu apmeklējums, izbrauciens ar Valsts robežsardzes patruļkuģi, kā arī Zooloģiskā dārza un akvaparka apmeklējums. Tāpat notiks saliedēšanās pasākumi, radošās aktivitātēs un sporta spēles.

Nometnes atklāšanā 2. augustā ar jaunsargiem un bērniem no Ukrainas tiksies Aizsardzības ministrijas vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš.

Nometnes noslēgums notiks 10. augustā plkst. 11.00 Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centrā "Dzintari", Jūrmalā, kurā nometnes dalībniekus uzrunās Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols, Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks un Jaunsardzes centra 5. novada pārvaldes vadītājs Sergejs Fomenko.

2017. gadā Jaunsardzes centrs aizsāka tradīciju organizēt vasaras nometnes Ukrainas bruņoto spēku un Nacionālās gvardes karavīru bērniem. Savukārt 2022. gada augustā Jaunsardzes centrs sadarbībā ar Valsts policiju pirmo reizi organizēja nometni Ukrainas policistu bērniem un jaunsargiem. 

Latvijas aizsardzības nozare regulāri sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem, viņu ģimenēm un citiem civiliedzīvotājiem. 

Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
Plānošanas un izglītības departamenta
Valsts aizsardzības mācības nodaļas 
Vecākais referents
Tomass Atte
Tālrunis +371 6733 5390
 E-pasts: tomass.atte@jc.gov.lv