Jaunsargu nometne Lielvārdes Gaisa Spēku bāzē

17.05.2023
Nometnes
Jaunsardze
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

No 13. līdz 14. maijam Lielvārdes Gaisa Spēku bāzē norisinājās jaunsargu nometne, kurā piedalījās vairāk nekā 50 censoņi no Birzgales pamatskolas, Ķeguma vidusskolas un Ogres 1. vidusskolas. Diena sākās ar Black Hawk un Chinook helikopteru apskati. Amerikas sabiedrotie izrādīja helikopterus, atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem un izskaidroja to darbības principu. Vēlāk jaunieši devās iepazīties ar pretgaisa aizsardzības sistēmām un to spējām. Spāņu sabiedrotie pateicās un uzslavēja jauniešus par interesantajiem jautājumiem, disciplīnu un nerimstošo enerģiju, ņemot vērā svelmaino sauli, kas pavadīja dienas garumā. Dienas noslēgumā Lielvārdes Gaisa Spēku bāzē esošie ugunsdzēsēji demonstrēja jaunāko un modernāko tehniku un paraugdemonstrējumu laikā ikviens varēja izbaudīt atspirdzinošu ‘’lietu’’, kas uzjautrināja un atvēsināja saules nogurdinātos jaunsargus.

Dienas gaitā tika apskatīta un iepazīta arī degvielas glabātuve, lidlauka apkalpojošā personāla ekipējums un tehnika, zona, kur tiek remontētas un uzturētas augstā līmenī Gaisa Spēku bruņojumā esošās automašīnas utt.

Nometnes tālākajā norisē notika ‘’karoga’’ izstrāde, hokeja spēles Latvija – Slovākija skatīšanās un Airsoft spēle ‘’Cīņā par karogu’’. 4. novada jaunsargi nostiprināja savu komandas garu, iepazīja savas spējas, apguva un izzināja Gaisa Spēku ekipējumu un ikdienu. 4 .novada instruktori Agita Zdanovska, Gunita Reināne un Mārtiņš Noviks rūpējas, lai jauniešu enerģija un entuziasms nezustu no nometnes pirmās līdz noslēdzošajai stundai. Papildus tika saņemts milzīgs atbalsts no 2.Reģionālā Nodrošinājuma centra, īpašs paldies Oskaram Kalniņam par sniegto atbalstu!

 

Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
4. Novada pārvaldes
Jaunsargu instruktos
Mārtiņš Noviks
Tālr.: +371 20275783
E-pasts: Martins.Noviks@jc.gov.lv