Jaunsargu instruktori cels savu kvalifikāciju divos vērienīgos mācību semināros

18.08.2019
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Jaunsardzes centra Plānošanas un organizācijas departamenta Plānošanas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists

No 19. līdz 30.augustam Alūksnes novada Alsviķu pagasta Meža Strautiņos, NBS militārajā poligonā “Lāčusils” notiks Jaunsardzes centra organizētais mācību seminārs jaunsargu instruktoriem. Kopumā šajā seminārā plāno piedalīties 70 jaunsargu instruktori un pirmo reizi instruktoru seminārā ir aicināti piedalīties arī 50 jaunsargi, kuriem šī ir lieliska iespēja nostiprināt zināšanas.

Semināra laikā instruktoriem būs iespēja iegūt jaunas zināšanas un atbilstošu kvalifikāciju, lai vadītu un nodrošinātu to, ka jaunsargiem paaugstinātas un augstas bīstamības nodarbības norisinās droši un kvalitatīvi.

Instruktori un jaunsargi divu nedēļu garumā apgūs gan praktiskās, gan teorētiskās apmācības tādos mācību blokos kā paaugstinātas un augstas bīstamības nodarbību sagatavošana un vadīšana, stacionārās kaujas šaušanas ar mazkalibra ieročiem nodarbību sagatavošana un vadīšana un lauka kaujas iemaņu nodarbību sagatavošana un vadīšana.

Vienlaikus ar minēto semināru, no 19. līdz 23.augustam Nīkrāces pagasta Nīkrāces pamatskolā norisināsies jaunsargu instruktoru mācību seminārs sporta tūrismā, kurā tiks apgūts sporta tūrisms, klinšu kāpšana un pārvietošanās pa reljefu, glābšanas darbi dažādos apvidos, orientēšanās, mezglu un to sistēmu veidošana, dažādu ūdenstilpņu pareiza šķērsošana un citi sporta tūrisma apmācību kursi. Šajā seminārā tiks apmācīti 27 jaunsargu instruktori.

Jau ziņots, ka Jaunsardzes centrs instruktoru seminārus organizē divas reizes gadā – janvārī un augustā.  Šādi mācību semināri ir lieliska iespēja jaunsargu instruktoriem iegūt jaunas zināšanas un celt savu kvalifikāciju, lai pasniegtu kvalitatīvas un drošas nodarbības jaunsargiem.


Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes un informācijas centra
Plānošanas un organizācijas departamenta
Plānošanas nodaļas sabiedrisko
attiecību speciāliste
Katrīna Tiltiņa
Tālrunis +371 67335389.
E-pasts: katrina.tiltina@jc.gov.lv