Jaunsargi no Latvijas apmeklē starptautisko vasaras nometni “Full of Power” Igaunijā.

28.07.2022
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

No 12. līdz 15. jūlijam 1. Novada pārvaldes jaunsargi 10 dalībnieku sastāvā, devās uz starptautisko nometni “Summer Camp. Full of Power” Igaunijā, Lāsnas ciematā Harjumaa apriņķī.

Kopā ar jaunsargu instruktorēm Annu Teteri un Anniju Biteri-Strokšu jaunieši pavadīja piedzīvojumiem pilnas 4 dienas. Šo dienu laikā tika apgūtas zināšanas par pareizu medicīnas palīdzības sniegšanu dažādu traumu gadījumos, kā rīkoties dažādu apdegumu gadījumos, kā rīkoties un ko nedarīt ugunsgrēka gadījumā, kā palīdzēt cilvēkam, ja ir nepieciešama palīdzības uz ūdens. Tāpat bija iespēja aplūkot un izpētīt dažādus britu un dāņu armijas transportlīdzekļus, ieročus un nogaršot MRE (militāro uzturdevu). Vēl jaunieši iepazinās ar Igaunijas policijas darba pienākumiem, kas attiecas uz pazudušu cilvēku meklēšanu mežā un uzzināja, kā rīkoties, nonākot tādā situācijā.

Organizētāji bija parūpējušies arī par cita veida aktivitātēm. Jaunsargi piedalījās dažāda veida darbnīcās, mācījās deju, piedalījās orientēšanās sacensībās, kā arī sporta aktivitātēs. Katru vakaru tika organizētas dažādas izklaides – putu ballīte un diskotēka, vietējās grupas koncerts, fizikas eksperimentu paraugdemonstrējumi, nakts trase, kas ir tradīcija šāda veida pasākumos Igaunijā.

Igaunijas jaunsargu pārstāvji atzinīgi novērtēja latviešu jaunsargu formastērpus un disciplīnu tos valkājot.

Jaunsargu instruktores atzinīgi vērtē  sniegto iespēju gūt jaunus iespaidus: “Uzskatām, ka šis brauciens ir devis vērtīgu pieredzi darbā ar jauniešiem. Izveidojām labu kontaktu ar jaunsargiem, spējām veiksmīgi sadarboties. Pasākumā varējām mācīties no igauņu un lietuviešu kolēģiem viņu darba metodes un pieredzi, strādājot ar jauniešiem”.

Arī jaunsargi ir gandarīti par gūtajiem iespaidiem un pieredzi nometnē “Summer Camp. Full of Power”: “Mums vislabāk patika tanki, kā arī orientēšanās sacensības”, atzīst Mārcis, Rodrigo un Edgars. No izklaides iespējām jaunieši sajūsminās par ūdens slidkalniņiem, fizikas eksperimentu priekšnesumu un diskotēku.


Informācija sagatavoja:

1. novada pārvaldes instruktore

Anna Tetere