Jaunsargi izcīna uzvaras 11. Baltijas militārās sporta spēlēs Lietuvā

17.07.2013
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

No 9. līdz 12. jūlijam Lietuvas Republikā, Klaipēdā notika 11. Baltijas militārās sporta spēles. Latviju šajās sacensībās pārstāvēja karavīri, Nacionālās Aizsardzības akadēmijas kursanti un 10 jaunsargi no 314. Jēkabpils un 315. Krustpils jaunsargu vienībām. Jaunsargi kopā ar karavīriem un kursantiem dzīvoja kazarmās. 10. jūlijā jaunsargus sagaidīja pirmie pārbaudījumi: militārā šķēršļu josla, basketbols un virves vilkšana.

Uz sacensību vietu militārajā šķēršļu joslā braucām apmēram 100 km (2 stundas). Individuāli (12-14 gadu vecuma grupā) starp meitenēm 3. vietu (4:07) izcīnīja Ieva Strode, starp zēniem (12-14 gadu vecuma grupā) 3. vietu (3:42) izcīnīja Oskars Spalviņš, vecākajā (15-18 gadu vecuma grupā) 1. vietu (3:10) starp meitenēm izcīnīja Baiba Strode un starp zēniem (15-18 gadu vecuma grupā) 2. vietu (3:02) izcīnīja Daniels Āriņš. Komandu vērtējumā Latvijas jaunsargi izcīnīja 2. vietu militārajā šķēršļu joslā, zaudējot Lietuvas komandai 10 sekundes, kas izcīnīja 1. vietu. Salīdzinoši Igaunijas komanda, kas izcīnīja 3. vietu, zaudēja Latvijas jaunsargiem vairāk kā 3 minūtes.

Ļoti labi cīnījās Latvijas jaunsargi arī virves vilkšanā, izcīnot 1. vietu, Lietuvas jaunieši izcīnīja 2. vietu un Igaunija palika 3. vietā.

11. jūlijā pēc programmas bija paredzēts starts vasaras biatlonā. Distances garums apmēram 2 km ar divām šautuvēm (stāvus un no ceļa), soda aplis 80 metri, 5 šāvieni katrā šautuvē. Sacensības izvērtās ļoti interesanti, cīņa notika pārsvarā starp Latviju un Lietuvu ar mainīgiem panākumiem, nododot stafeti komandas biedriem. Finišā ātrākie un 1. vietu izcīnīja Latvijas jaunsargi, kuri par 2 sekundēm apsteidza Lietuvas izlasi. Individuāli (12-14 gadu vecuma grupā) starp meitenēm 1. vietu (15:28) izcīnīja Ieva Strode, starp zēniem ātrākais laiks(13:06) un 1. vieta - Ervīnam Kalniņam. Vecākajā (15-18 gadu vecuma grupā) starp meitenēm 2. vietu (12:54) izcīnīja Baiba Strode, starp zēniem ātrākais un 1. vietu izcīnīja Daniels Āriņš.

Lietuvas jauniešus mazliet pārsteidza tas fakts, ka Lietuvas izlase tika sastādīta pēc 2 dienu atlases nometnes, kurā piedalījās 22 jaunieši no visas Lietuvas, bet Latvijas jaunsargi, kuri pārstāvēja 314. Jēkabpils un 315. Krustpils jaunsargu vienības parādīja ļoti labus rezultātus. Apbalvošanas ceremonijā organizatori neapbalvoja visus sporta veidus, lai gan tajos norisinājās spraigas cīņas. Tas nedaudz sarūgtināja jaunsargus, tomēr galvenais bija sacensību pieredzes un jaunu draugu iegūšana.

RJC Jaunsardzes departamenta 2. novada jaunsargu instruktors Normunds Pastars.