Jaunsardzes centra sanāksmē pārrunās valsts aizsardzības mācības ieviešanu

15.12.2022
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 15. decembrī, aizsardzības ministre Ināra Mūrniece atklās Jaunsardzes centra gada noslēguma sanāksmi, kurā iestādes pārstāvji pārrunās valsts aizsardzības mācības ieviešanu Latvijas skolās.

Tāpat Jaunsardzes centra sanāksmē apspriedīs jaunsargu instruktoru piesaisti un apmācību valsts aizsardzības mācības priekšmeta īstenošanai visās Latvijas skolās no 2024. gada 1. septembra.

Šajā mācību gadā valsts aizsardzības mācību kā izvēles priekšmetu apgūst ap 10 500 skolēnu 150 Latvijas skolās.

Valsts aizsardzības mācība tiek īstenota gan kā mācību priekšmets vispārizglītojošās un profesionālās izglītības iestādēs mācību gada ietvaros, gan kā interešu izglītība jeb brīvprātīga dalība vasaras nometnēs.

Galvenais šī mācību priekšmeta izvirzītais mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir būtiski visaptverošas valsts aizsardzības kontekstā.

Valsts aizsardzības mācības un Jaunsardzes likums paredz, ka no 2024. gada 1. septembra valsts aizsardzības mācības priekšmeta apguve vidējās izglītības programmās būs obligāta.

Lai nodrošinātu valsts aizsardzības mācības kā obligāta izglītības priekšmeta īstenošanu visā valstī, kā arī nodrošinātu Jaunsardzes pieejamību visos Latvijas novados, Jaunsardzes centram kopumā nepieciešami 270 jaunsargu instruktori, kā arī papildu administratīvais personāls.

Jaunsardzes centrs aicina esošos pedagogus, augstāko izglītību ieguvušos, kā arī vidusskolu absolventus izvēlēties valsts aizsardzības mācības skolotāja profesiju: www.jc.gov.lv/lv/dross-karjeras-plans

Jaunsardzes centrs organizē valsts aizsardzības mācības apguvi vidusskolās un īsteno Jaunsardzes darbu. Jaunsardzes kustība šogad atzīmēja 30. gadadienu, un pašlaik tajās piedalās vairāk nekā 7000 jauniešu visā Latvijā.

Lasiet vairāk: https://bit.ly/JaunsardzesCentrs / Sargs.lv

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vadītāja vietniece
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv