Instruktors Varis Jansons dalās ar noderīgiem padomiem izdzīvošanai krīzes situācijās
Šis laiks, kad Latvijā ir izsludināta ārkārtējā situācija, noteikti ir piemērots, lai padomātu un parunātu par lietām, ko ”parastos” apstākļos varbūt pat neiedomājamies. Šis laiks pierāda, ka krīzes situācijas ir iespējamas un neviens no tām nav pasargāts, kā arī tās var būt dažādas – dabas stihijas, ugunsgrēki, plūdi, rūpnieciskas katastrofas, militārs apdraudējums u.c., kad cilvēkiem savas mājas būs jāpamet, nevis kā tagad - #paliecmājas.
Aizsardzības ministrija ziņojumā “Par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā” ir deklarējusi tēzi ”Latvijas aizsardzība – ikviena iedzīvotāja pienākums”. Šajā dokumentā ir aprakstīts plašs pasākumu kopums, kā stiprināt valsts aizsardzību un viens no ir katra pilsoņa spēja pirmās 72 krīzes stundas iztikt paša spēkiem.
Šis video sākotnēji bija domāts, kā mācību materiāls maniem jaunsargiem un valsts aizsardzības mācības audzēkņiem, bet tad nolēmu “neturēt sveci zem pūra” un padalīties ar plašāku auditoriju, tāpēc materiāls tika veidots mazliet brīvākā formātā, varbūt kādam noder.
Šajā video nodemonstrēšu un pastāstīšu, kam būtu jābūt tā saucamajā “krīzes somā”, lai varētu izdzīvot 72 stundas dabā ar paša spēkiem. Tāpat šie padomi varētu noderēt, ja izlemjat šajā laikā distancēties dodoties pārgājienā apskatīt skaisto Latvijas dabu. Neuztverat manus padomus, kā dogmu, katram var būt dažādas interpretācijas par nepieciešamo ekipējumu. Šī ir mana, bet pārbaudīta darbībā.
Novēlu visiem, lai tādas situācijas nekad neatgadītos, bet, jo labāk sagatavoti esam, jo vieglāk pārvarēt, to mums māca arī šī krīze. Visiem veselību, pacietību, izturību, sargam sevi un savus tuvos, ievērojam noteikumus un tad jau kopīgiem spēkiem tiksim galā arī ar vīrusu COVID 19. Tad nu skatāmies video, krāmējam somu un dodamies pārgājienā!
Informāciju sagatavoja:
Jaunsargu instruktors
Varis Jansons