Bauskas jaunsargu vienības aizvada “Lauka administrācijas nometni”

17.06.2020
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciālists

No 9. līdz 11. jūnijam Bauskas novada Vecsaules silā norisinājās Jaunsardzes centra Bauskas jaunsargu vienības “Lauka administrācijas nometne”, kurā piedalījās 26 jaunsargi, pārstāvot tādas skolas kā Bauskas Valsts ģimnāzija, Bauskas 2. vidusskola, Bauskas pamatskola, Īslīces pamatskola un Saulaines tehnikums.

Jaunsargi praktizēja mācību gada laikā iegūtās zināšanas tādās tēmās kā darbība ar ieročiem – praktiskā šaušana ar pneimatiskajiem un straikbola ieročiem. Nostiprināja individuālās lauka kaujas iemaņas ar sekojošām tēmām - kājnieka individuālā ekipējuma sagatavošana, nēsāšana un lietošana, individuālā maskēšanās, higiēnas prasības lauka apstākļos, taktiska pārvietošanās apvidū, taktiska individuālā mītnes iekārtošana lauka apstākļos. Tika vingrinātas arī tūrisma tēmas - nakšņošanas vietas iekārtošana, pārtikas sagatavošana lauka apstākļos, ugunskuru veidi, šķēršļu veidi un to pārvarēšana.

Jaunsargi darbojās 3 nodaļu sastāvā, kas bija sadalītas atbilstoši vecumam, plānoja un izpildīja instruktoru sagatavotos uzdevumus, kuru laikā nācās meklēt dažādus problēmu risinājumus, strādājot komandā.

Nometnē neiztika arī bez brīvā laika aktivitātēm, kur jaunsargi iepazina citu grupu un skolu pārstāvjus, kurus ikdienā nesatiek. Īpaši azartiska izvērtās tautas bumbas spēle, kurā jaunsargi uz cīņu izaicināja Jaunsardzes centra un Zemessardzes 53. kājnieku bataljona instruktorus. Spēle risinājās vairākos piegājienos uzvarot te vieniem, te otriem. Spēles pirmajā mačā jaunsargi instruktoru sastāvam sagādāja pamatīgu sagrāvi – ātri vien visus “izsitot”, taču beigu raundos instruktori sasparojās un revanšējās.

Nometne noslēdzās ar 9km laivu braucienu pa Mēmeles upi, no Vecsaules sila līdz Bauskas pilsētai.

Vēlētos teikt lielu paldies Zemessardzes 53. kājnieku bataljonam par personālsastāvu atbalstu šajā pasākumā!

 

Informāciju sagatavoja:

Jaunsardzes 4. novada nodaļas

instruktors seržants Raivis Naumovs