Strenčos norisinājās starptautiskās jaunsargu sacensības “Turlā kauss 2024”

Pasākumi
Jaunsardze
Informāciju sagatavoja
Liene Rozenberga, Jaunsardzes centra 3. Novada pārvaldes vadītāja vietniece

No 27. līdz 28. aprīlim Strenču pilsētā un tās apkārtnē norisinājās 13. starptautiskās jaunsargu sacensības “Turlā kauss 2024”. Sacensībās kopskaitā piedalījās 28 komandas – no Jaunsardzes centra 3. novada pārvaldes, Lietuvas un Igaunijas.

Sacensību pirmajā dienā komandas veica aptuveni 15 km garu distanci, kur 10 dažādos kontrolpunktos bija jāparāda savas prasmes Crossman ieroča izjaukšanā un salikšanā, tūrisma uzdevumā, rācijas salikšanā un ziņojuma nodošanā, apvidus novērošanā, šķēršļu skrējienā un Gaujas šķērsošanā.

Savukārt sacensību otrajā dienā komandas sacentās dueļu šaušanā, stacionārajā šaušanā un orientēšanās labirintā.

Kopvērtējumā 1. vietu izcīnīja Gulbenes/Lejasciema jaunsargu komanda “Lūši”. Otrajā vietā ierindojās komanda no Liezēres ar nosaukumu “Bulldog”. Savukārt 3. vietu izcīnīja “Sprīdīši” no Priekuļiem.

Sacensību noslēgumā un apbalvošanā jaunsargi balvas saņēma no paša pulkveža Daiņa Turlā un viceadmirāļa Gaida Andreja Zeibota.

Liels paldies visiem jaunsargiem par dalību sacensībās, instruktoriem par jaunsargu sagatavošanu un iesaisti pasākuma norisē!