Siguldas novadā norisināsies jauniešu patriotiskā spēle “Komandā ir spēks”

07.05.2024
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciālists

2024. gada 10. maijā Laurenču sākumskolā Siguldas novadā pirmo reizi norisināsies jauniešu patriotiskā spēle “Komandā ir spēks”, kurā piedalīsies 60 skolēni no Siguldas pašvaldības, 36 Siguldas novada jaunsargi, 12 skauti un gaidas, 12 mazpulki, visi vecuma posmā no 7.līdz 9. klasei.

Pasākuma mērķis ir izglītot jauniešus par Latvijas vēsturi, valsts aizsardzību, drošības un politikas jautājumiem. Patriotiskajā spēlē ir paredzēti 12 kontrolpunkti, kur rotācijas kārtībā būs jāveic dažādi uzdevumi. Visi uzdevumi kopā veido leģendu par Brīvības cīņām – leģendu veido citāti no Aleksandra Grīna romāna “Dvēseļu putenis”. Uzdevumi būs saistīti ar pirmo palīdzību, stratēģisko uzdevumu risināšanu, šaušanu pa mērķi, nestuvju izgatavošanu u.c. aktivitātēm. Labākās komandas tiks apbalvotas.

Pasākuma gaitā ir plānotas vēl citas aktivitātes – Siguldas pašdarbības kolektīvu priekšnesumi, Latvijas Kara muzeja prezentācija, Valsts robežsardzes un Nacionālo bruņoto spēku displeji. Vakara noslēgumā tiek plānots saliedēšanās pasākums.

Patriotiskās spēles dalībnieki ir īpaši aicināti pasākumā dalīties ar saviem iespaidiem sociālo tīklu platformās Instagram un Facebook, pievienojot savam ierakstam ziņai klāt mirkļbikru (hashtag) #KomandaIrSpeks / #KomandāIrSpēks. Pasākums tiks īstenots sadarbībā ar Siguldas pašvaldību, biedrību “Latvijas ģenerāļu klubs” un NBS.