Sekmīgi aizvadīti jaunsargu instruktoru kvalifikācijas mācību semināri

28.08.2023
Jaunsardze
Valsts aizsardzības mācība (VAM)
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

 25. augustā, noslēdzās trīs jaunsargu instruktoru kvalifikācijas mācību semināri, kas norisinājās Ogres tehnikumā, Tīnužu pagastā, Ogres novadā no 14. augusta, Nacionālo bruņoto spēku militārajā poligonā (MP) “Lāčusils”, Alūksnes novadā no 21. augusta un Saldus tehnikumā, Saldū no 22. augusta.

Kvalifikācijas mācību semināros jaunsargu instruktori apguva nodarbību sagatavošanas un vadīšanas kursu (NSV) MP “Lāčusils” un Lauka kaujas iemaņu nodarbību sagatavošanas un vadīšanas kursu (LKI) Ogres tehnikumā, šajā mācību seminārā jaunsargu instruktoriem pievienojās jaunsargi, kuriem šī bija lieliska iespēja atsvaidzināt un nostiprināt jaunsargu nodarbībās apgūtās prasmes.

Savukārt tiem jaunsargu instruktoriem, kuri iepriekš minētos kursus bija jau apguvuši, bija iespēja savas zināšanas papildināt Papildus kvalifikācijas kursā, kurš ietver trīs moduļus: 
     • A modulis – sporta tūrisms,
     • B modulis – vispārējā fiziskā sagatavotība, orientēšanās apvidū, 
     • C modulis – drošība uz ūdens.

Apgūstos šos kvalifikācijas mācību seminārus,  jaunsargu instruktori spēs realizēt, drošas, plānotas un kvalitatīvas nodarbības jaunsargiem un valsts aizsardzības mācības (VAM) izglītojamajiem. 

Kvalifikācijas mācību semināros kopumā piedalījās 168 jaunsargu instruktori un 100 jaunsargi no visas Latvijas.

Jau ziņots, ka Jaunsardzes centrs instruktoru seminārus organizē divas reizes gadā –  janvārī un augustā. Jaunsargu instruktoru kvalifikācijas celšanas mācību semināri tiek organizēti, lai instruktori iegūtu jaunas zināšanas un celtu savu kvalifikāciju, organizētu un vadītu kvalitatīvas un drošas nodarbības VAM izglītojamajiem un jaunsargiem.

Foto galerijas no Jaunsargu instruktoru kvalifikācijas mācību semināriem: https://www.flickr.com/photos/jaunsardzes_centrs/albums

 

Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
Plānošanas un izglītības departamenta
Valsts aizsardzības mācības nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Aiva Priedīte - Tirziņa
Tālrunis +371 67335389
E-pasts: aiva.priedite@jc.gov.lv