Rēzeknes novadā norisinājās 4. līmeņa jaunsargu nometne

08.05.2024
Nometnes
Informāciju sagatavoja
Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciālists

No 1. līdz 4. maijam Valsts robežsardzes koledžas lauku mācību centrā “Janopole”, Rēzeknes novadā norisinājās Jaunsardzes centra organizētā 4. līmeņa jaunsargu nometne, kurā kopumā piedalījās 85 jaunsargi.

Visas nometnes laikā jaunsargiem tika veikta zināšanu un prasmju pārbaude, kā arī papildus tika nostiprinātas viņu prasmes lauka kaujas iemaņās, pirmās palīdzības, ieroču un šaušanas mācības, topogrāfijas un orientēšanās un ierindas apmācības jomās.

Kā atzina nometnes vadītājs štāba virsseržants Dainis Gudermanis, tad pēc jaunsargu 4. līmeņa sekmīgas testu nokārtošanas, iespēju robežās jaunsargiem būs iespēja atbalstīt savus instruktorus valsts aizsardzības mācības īstenošanā.

Savukārt paši jaunsargi stāstīja, ka šīs nometnes dienas ir bijušas ļoti vērtīgas, jo nodarbību laikā ir bijusi iespēja iemācīties daudz ko jaunu, iegūt pieredzei un iepazīties ar jauniem draugiem.

Pēc nometnes noslēguma jaunsargi devās uz Rēzekni, lai kopā vērotu 4. maija militāro parādi par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34. gadadienai, kurā bija pārstāvēta gan Latvijas NBS bruņu tehnika un dažāda veida platformas. Parādē Jaunsardzi pārstāvēja 2. novada pārvaldes jaunsargi.

4. līmenis jaunsargu kustībā ir noslēdzošais līmenis, pēc kura sekmīgas nokārošanas jaunsargam ir priekšrocības atlasē, stājoties Nacionālajos bruņotajos spēkos, Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Valsts policijas koledžā, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā un Valsts robežsardzes koledžā.