Pasākums Nāc un piedalies

03.09.2019
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Jaunsardzes centra Plānošanas un organizācijas departamenta Plānošanas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists

Šā gada 31.augustā pie Kongresu nama norisinājās ikgadējais pasākums jauniešiem “Nāc un piedalies”. Arī šogad Jaunsardze piedalījās ar savu stendu, kurā ar Jaunsardzes kustību interesentus iepazīstināja divi Jaunsardzes instruktori un seši jaunsargi.

Jaunsardzes centra stendā varēja iegūt informāciju par to, kā kļūt par jaunsargu, ko īsti Jaunsardzē dara un "aci pret aci" aprunāties ar pašiem jaunsargiem, kā arī  izjust viņu emocijas un gandarījumu, esot jaunsargu rindās.

Tur varēja ne tikai visu uzzināt par Jaunsardzes kustību, bet arī bija iespēja iejusties "jaunsarga ādā", uzvelkot jaunsarga ekipējumu, nomaskējot seju ar maskēšanās krēmu, uztaisīt bildi speciāli izveidotajā Jaunsardzes stenda foto stūrīti un pārliecināties par savām iemaņām mezglu siešanā.Tāpat bija iespēja uzzināt par savām ģeogrāfijas zināšanām, mēģinot salikt Latvijas puzli, kas no malas izskatās vienkārši, bet liekot saproti, ka nemaz nezini Latvijas pilsētas un to izvietojumu.

Kur gan bez spēles atmiņas trenēšanai? Šajā spēlē tika dotas 30 sekundes, lai apskatītu jaunsargu ekipējumu, starp kuru bija iemaldījušies dažādi priekšmeti, kas galīgi neiederās militārā ekipējumā, kā piemēram, lūpu krāsa, vīna pudeļu attaisāmais, "Rīdzinieka karte" u.c. Tas viss bija apskatāms Jaunsardzes centra stendā.

Kopumā atsaucība bija liela, vecāki ar prieku ļāva bērniem nomaskēties un palīdzēja atmiņas spēlē, kas nemaz nebija tik viegla, kā varētu likties "no pirmās skatiena", un pat vecākiem bija ko "iesvīst".

 Aizejot no mūsu stenda, neviens negāja prom bez smaida vai kādas nelielas piemiņas balvas par dalību. Atskatoties uz citu gadu pieredzi, varu teikt, ka apmeklētāju skaits kopumā šajā pasākumā bija neliels, bet mūsu stends tika aktīvi apmeklēts.

Vairāk foto, fotogrāfs Roberts Blaubuks

 


Informāciju sagatavoja:

Jaunsardzes 5. novada nodaļa