Pabriks atklās sanāksmi par valsts aizsardzības mācības īstenošanu 98 Latvijas skolās

25.03.2021
Valsts aizsardzības mācība (VAM)
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

Rīt, 26. martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks atklās tiešsaistes sanāksmi par valsts aizsardzības mācības īstenošanu 2021./2022. mācībā gadā 98 Latvijas skolās. 

Sanāksmē būs pārstāvētas gan tās vidējās izglītības iestādes, kuras nākamajā mācību gadā valsts aizsardzības mācību ieviesīs no jauna, gan arī skolas, kuras tās īstenošanu turpinās.

Sanāksmi rīko Jaunsardzes centrs sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, lai ar Latvijas skolu pārstāvjiem pārrunātu valsts aizsardzības mācības iekļaušanu skolas programmā un īstenošanas kārtību, kā arī skolu līdzšinējo pieredzi mācību priekšmeta ieviešanā un īstenošanā.

Jau ziņots, ka valsts aizsardzības mācība 2018. gadā kā pilotprojekts tika ieviesta 14 Latvijas skolās. Patlaban valsts aizsardzības mācību kā izvēles interešu izglītības priekšmetu pasniedz 68 Latvijas skolās, kurās to apgūst aptuveni 1900 skolēnu.

Valsts aizsardzības mācība tiek īstenota gan kā mācību priekšmets vispārizglītojošās un profesionālās vidējās izglītības iestādēs mācību gada ietvaros, gan kā interešu izglītība jeb brīvprātīga dalība vasaras nometnēs, lai uzlabotu un nostiprinātu praktiskās iemaņas.

Valsts aizsardzības mācības mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošas valsts aizsardzības kontekstā.

2020. gada 3. decembrī Saeima pieņēma Valsts aizsardzības mācības un Jaunsardzes likumu, kas paredz, ka no 2024. gada 1. septembra valsts aizsardzības mācības priekšmeta apguve vidējās izglītības programmās būs obligāta.


Informāciju sagatavoja:

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Vita Briže

Tālrunis: 67335045, E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv