‘’Oskara Kalpaka atceres pasākumi 2020’’

11.03.2020
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciāliste

Šī gada 6. martā noslēdzās pasākumu cikls ‘’Oskara Kalpaka atceres pasākumi 2020’’, kas veltīts Brīvības cīņās kritušajam Latvijas Pirmās Neatkarīgās armijas pulkvedim Oskaram Kalpakam. Zvaigznes dienā – 6. janvārī - to atklāja ar piemiņas brīdi O.Kalpaka atdusas vietā Lubānas novada Visagala kapos un dzimtajās mājās Ošupes pagasta ‘’Liepsalās’’. Pasākumu cikla ietvaros skolēni un jaunsargi no Madonas, Cesvaines, Lubānas un Varakļānu novada piedalījās dažādos komandu konkursos.

27. janvārī Cesvaines vidusskolā norisinājās ierindas skate, kurā piedalījās 1. - 12. klašu skolēni, parādot savu stāju un komandas vienoto soli. 

18. februārī Degumnieku pamatskolā jaunsargi parādīja savu erudīciju, zināšanas un komandas darbu sacensībās ‘’Kalpaka kauss 2020’’. Jaunsargu komandas sacenstās dažādos konkursos – ‘’Militārajā stafetē’’, ‘’Pirmajā palīdzībā un drošībā’’, ‘’Latvijas vēsturē’’, ‘’Patriotiskajā dziesmā’’, ‘’Erudīcijas spēlē RIČU RAČU’’. Katrai kmandai bija uzdoti divi mājasdarbi, kuros jaunsargi varēja izpaust savu radošumu un zināšanas veidojot plakātus par Latvijas vēsturi un patriotiskām dziesmām. Dienas gaitā jaunsargiem bija iespēja dalīties ar saviem ieteikumiem pasākuma uzlabošanai un darboties radošajā darbnīcā.

Pasākumu cikla noslēguma dienā skolēni, jaunsargi, instruktori, zemessargi un veterāni kopīgi piedalījās piemiņas brīdī Visagala kapos, noliekot ziedus pie O.Kalpaka pieminekļa. Ar savu uzrunu mūs iedvesmoja un lika aizdomāties aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoloņš, ‘’Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda’’ aktīviste Edīte Zaube un citi. Pasākums turpinājās Cesvainē, kur Cesvaines pils pagalmā ikvienam bija iespēja apskatīt kājnieku ekipējumu un atrast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par Zemessardzi.

Tāpat šajā dienā notika jaunsargu svinīgā zvēresta nodošana Cesvaines vidusskolā, kur jaunos jaunsargus sveica arī aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Pasākums turpinājās ar konkursa ‘’Kalpaka kauss 2020’’ laureātu apbalvošanu, kur tika novērtēti labākie jaunsargu veidotie plakāti par tēmu ‘’Latviešu spēka dziesmas’’ un ‘’Ko es pastāstītu savam vienaudzim par Latvijas Neatkarības karu /1918.-1920./’’, kā arī izsniegtas pateicības par pasākumu organizēšanu.  Jaunsargu veidotie darbi bija apskatāmi Cesvaines vidusskolā. Visas dienas garumā par muzikālo noformējumu parūpējās NBS orķestris diriģenta kapteiņa Aleksandra Kreišmaņa vadībā. Dienas noslēgumā visiem interesentiem bija iespēja izbaudīt orķestra koncertu, kurā caur mūziku tika izstāstīti dažādi dzīvesstāsti.

Liels paldies visiem pasākumu cikla ''Oskara Kalpaka atceres pasākumi 2020'' organizētājiem, atbalstītājiem un dalībniekiem!


Informāciju sagatavoja:

Laura Slūka,

Varakļānu vidusskolas 212.vienības jaunsargs