Ogrē un Ikšķilē norisinās militāri patriotiskās audzināšanas pārgājiens "Sagaidot Mazās Juglas kaujas 102. gadadienu"

08.09.2019
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Jaunsardzes centra Plānošanas un organizācijas departamenta Plānošanas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists

5. septembrī Zilajos kalnos norisinājās militāri patriotiskās audzināšanas pārgājiens "Sagaidot Mazās Juglas kaujas 102. gadadienu".

Šāds pārgājiens ir kļuvis par ikgadēju tradīciju. Šī pasākuma mērķis ir informēt un pastāstīt skolniekiem par Mazās Juglas vēsturi, iepazīt savu novada apkārtni, rosināt patriotisma garu, izkopt nacionālo pašapziņu, izrādīt cieņu visiem kritušajiem karavīriem, kas cīnījās par Latvijas valsti, iepazīstināt skolniekus ar militāro ekipējumu un tehniku, kā arī dot iespēju piedalīties dažādās aktivitātēs un sacensībās.

Pārgājienā piedalījās Ogres novada, Ikšķiles novada, Ķeguma novada un Lielvārdes novada skolnieki, kuri mācās no 5. Līdz 12. klasei. Šogad atsaucība bija liela - pārgājienā piedalījās vairāk kā 1000 skolēnu.

Ikšķiles novada jaunsargiem, bija pienākums pavadīt gājiena grupas no Ikšķiles un Ogres, kuras satikās un apvienojās. Tas pierāda, ka ir iespējama draudzīga sadarbība, kas nerada sašķeltību jauniešos.

Mūsu uzdevums bija izveidot arī informācijas telti, kurā ikviens interesents varēja uzzināt par Jaunsardzi un iespēju tajā iestāties.

Jaunsargiem bija jāizveido stafete, vai atrakcija, kas prezentē mūs un tajā pašā laikā klases sacentās par rezultātu, kurš tika summēts ar citu aktivitāšu rezultātiem. Noslēgumā tika noskaidrota spēcīgākā klase. Mums, Jaunsardzei, bija izveidota “granātas mešana” un izturības stafete. Abas aktivitātes bija ļoti apmeklētas un reizēm pat veidojās rinda.

Paldies Ikšķiles novada jaunsargiem par izturību, centību un pacietību šajā pasākumā. Es lepojos ar Jums!


Ikšķiles novada jaunsargu instruktors

Andris Juškāns