Noslēgusies Jaunsardzes centra organizētā nometne bērniem no Ukrainas

07.08.2023
Nometnes
Jaunsardze
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciālists

4. augustā Kalnu vidusskolā ar emocionālu brīdi noslēdzās nometne, kurā piedalījās jaunsargi un 26 Ukrainas karavīru bērni, kuri bija ieradušies Latvijā no Kijivas, Oleksandrijas, Zvjaheļas un Berdičivas reģioniem. 

Nometnes noslēgumā tās dalībniekus uzrunāja Aizsardzības ministrijas vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš, paužot prieku par nometnes norisi, kas ļāvusi bērniem izbaudīt mieru un normālu dzīvi.

Ar nometnes dalībniekiem tikās arī Kalnu vidusskolas direktore Ineta Gangnusa, novēlot, lai karadarbība Ukrainā beigtos pēc iespējas ātrāk.

Jaunsardzes centra rīkotā Ukrainas bērnu nometne norisinājās no 26. jūlija līdz 4. augustam. 

Līdz 31. jūlijam nometne notika Ventspilī, kur bērniem bija iespēja iepazīt pilsētu, doties uz akvaparku un piedalīties dažādos izbraucienos gan pa sauszemi, gan ūdeni.

No 31. jūlija līdz noslēgumam nometne norisinājās Kalnos, Nīgrandes pagastā, kur bērniem bija iespēja doties ekskursijā uz pulkveža Oskara Kalpaka muzeju un piemiņas vietu "Airītes", piedalīties aizraujošā sporta dienā un doties laivu braucienā pa upi. 

Jau vēstīts, ka 2017. gadā Jaunsardzes centrs aizsāka tradīciju organizēt vasaras nometnes Ukrainas Bruņoto spēku un Nacionālās gvardes karavīru bērniem, lai viņi varētu atpūsties, iepazīties ar jaunsargiem un doties kopīgos piedzīvojumos.

Latvijas aizsardzības nozare regulāri sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm.

Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
Plānošanas un izglītības departamenta
Valsts aizsardzības mācības nodaļas 
Vecākais referents
Tomass Atte
Tālrunis +371 6733 5390
 E-pasts: tomass.atte@jc.gov.lv