Maltā sekmīgi noslēdzies Jaunsardzes salidojums/sporta spēles

23.05.2024
Jaunsardze
Informāciju sagatavoja
Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciālists

2024. gada 18. un 19. maijā Maltā, Rēzeknes novadā norisinājās 9. Jaunsardzes salidojums/sporta spēlēs. Pasākumā piedalījās 294 jaunsargi no visas Latvijas.

Pasākuma mērķis bija veicināt sportisko garu, komandas darbu un draudzību starp jauniešiem, kā arī stiprināt viņu fizisko sagatavotību un iemaņas dažādās sporta disciplīnās.

Pirmajā dienā pasākums sākās ar svinīgu atklāšanas ceremoniju, kurā piedalījās gan dalībnieki, gan viņu instruktori. Pēc Latvijas Republikas himnas dziedāšanas un uzrunām, jaunsargi uzsāka sporta sacensības.

Sacensību laikā telpu orientēšanās prasīja precizitāti un ātru domāšanu, lai pēc iespējas ātrāk atrastu visus kontrolpunktus. Vasaras biatlons apvienoja skriešanas un šaušanas prasmes, radot spraigu un dinamisku sacensību. Militārā stafete izaicināja jaunsargus ar dažādiem uzdevumiem, kas prasīja ātrumu, spēku un izturību. Tūrisma trase pārbaudīja dalībnieku spēju orientēties un veiksmīgi pārvietoties dabā, savukārt krosfits bija izturības un spēka pārbaude. Pirmās palīdzības disciplīnā jaunsargi demonstrēja savas zināšanas un prasmes sniegt palīdzību ārkārtas situācijās.

Otrajā dienā norisinājās komandu saliedēšanās spēle "Komandā ir spēks". Šajā spēlē jaunsargi tika sadalīti nejauši izvēlētās jauktās komandās, kas deva iespēju izkāpt no komforta zonas un sadarboties ar jaunsargiem no citām novadu pārvaldēm. Šāda pieeja ne tikai stiprināja komandas garu, bet arī veicināja savstarpējo iepazīšanos un draudzību starp dažādu novadu jaunsargiem.

Sacensību kopvērtējumā uzvaru izcīnīja 2. novada pārvalde, kas parādīja izcilas sportiskās un komandas darba prasmes. Medaļas uzvarētājiem pasniedza biatlonists dižkareivis Andrejs Rastorgujevs un vieglatlēte Gunta Vaičule. A. Rastorgujevs uzsvēra to, ka tieši jaunieši ir Latvijas spēks, savukārt G. Vaičule neslēpa prieku par to, Jaunsardzes sporta spēles notiek tieši Maltas vidusskolā, kur viņa pati ir trenējusies.

3. novada pārvalde ieguva ceļa zīmi uz Baltijas karavīru spēlēm, demonstrējot savu meistarību un sagatavotību krosfita un militārās stafetes distanču rezultātu kopvērtējumā.

Kopumā sacensībās labākajiem jaunsargiem tika pasniegti 30 medaļu komplekti divās vecuma grupās – 12 līdz 15 un 16 līdz 19 gadi.