Mālpilī notiks Jaunsardzes salidojums – sporta spēles 2022

13.05.2022
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

14. un 15. maijā Jaunsardzes centrs sadarbībā ar Siguldas novada domi Mālpilī organizē “Jaunsardzes salidojumu – sporta spēles 2022”, kur plānotais dalībnieku skaits ir ap 300 jaunsargiem no visiem Latvijas novadiem.

Jaunsardzes centrs jaunsargu sporta spēles organizē katru gadu, taču šogad, par godu Jaunsardzes kustības 30 gadiem Latvijā, otrajā dienā tiks organizēts saliedēšanās pasākums, kurā dalībniekiem būs iespēja iepazīties arī ar citu novadu jaunsargiem..

Dalībnieki startēs divās vecuma grupās (vecumā no 12 līdz 15 gadiem un no 16 līdz 21 gadam) sacentīsies gan individuāli, gan komandās sešos sporta veidos – pludmales volejbolā, strītbolā, vasaras biatlonā, modernajā trīscīņā, orientēšanās, šķēršļu joslā komandā,  kā arī piedalīsies saliedēšanās aktivitātēs “Komandā ir spēks”, kur dalībniekiem būs jāveic uzdevumi divdesmit piecās iepriekš izveidotās stacijās.

Novada pārvaldei, kuras komanda sporta spēļu kopvērtējumā būs ieguvusi visvairāk punktu, būs iespēja doties uz nometni Zviedrijā.

14. maijā no plkst. 10.00 līdz 11.30 ir paredzēta dalībnieku ierašanās un reģistrēšanās. Plkst. 13.40 notiks svinīgā sporta spēļu atklāšana, kurā jaunsargus uzrunās Jaunsardzes centra pārstāvji. Sākot no plkst. 14.30 norisināsies individuālās un komandu sacensības iepriekšminētajos sporta veidos. Dienas izskaņā, no plkst. 19:30, paredzētas jaunsargu saliedēšanās aktivitātes.

15. maijā no plkst. 9.15 līdz 15.00 norisināsies saliedēšanās aktivitātes un stafete “Komandā ir spēks”. Savukārt, plkst. 15.30 Mālpils sporta centra laukumā sāksies svinīgā Jaunsardzes sporta spēļu noslēguma un apbalvošanas ceremonija, kurā sporta spēļu dalībniekus un uzvarētājus sveiks Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece, Zemessardzes komandieris, brigādes ģenerālis Egils Leščinskis, Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics un turpmākajiem sasniegumiem iedvesmos Latvijā pazīstami sportisti un olimpieši – volejbolists Mārtiņš Pļaviņš un modernās pieccīņas atlēts Deniss Čerkovskis.

Jau ziņots, ka Jaunsardzes centrs organizē jaunsargu sporta spēles, lai veicinātu fizisko sagatavotību un sporta attīstību Jaunsardzē, veicinātu veselīgu dzīvesveidu, kā arī noskaidrotu labākās komandas un noteiktu spēcīgākos sportistus jaunsargu vidū.


Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
Plānošanas un izglītības departamenta
Valsts aizsardzības mācības nodaļas sabiedrisko
attiecību speciāliste
Katrīna Tiltiņa
Tālrunis +371 67335389.
E-pasts: katrina.tiltina@jc.gov.lv