Jaunsargu vienība iepazīšanās ar jungu programmu

26.06.2020
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Jaunsardze centrs sabiedrisko attiecību speciāliste

Salacgrīvā pie jūras pavadījām trīs saulainas dienas. Dzīvojām skaistā vietā pie jūras, baudot piejūras smaržu un svaigo gaisu. Katru rītu modāmies ar personīgiem rīta mazgāšanās rituāliem un sveicinājām sauli, kā arī aizvadījām rīta rosmi, vingrojot jūras krastā. Notika rīta izvade, dienas darba plāna izklāstīšana, sadalīšanās pa uzdevumiem, kur jaunsargus gaidīja interesantas nodarbības, radošas aktivitātes un daudz svaiga gaisa. Dienu beidzām ar vakara jundu un dienas izvērtējumu, atbildot uz jautājumu “kā es šodien jutos?”, uzklausot sūdzības, ierosinājumi.

Nometnes laikā mēs apguvām jungu programmu – jaunsargu jungu speciālo kursu. Tajā mēs ieguvām airēšanas prasmes, iemācījāmies pareizi rīkoties ar dažādu veidu laivām kā kanoe, ar jollām un mācījāmies burāt. Apguvām peldlīdzekļu uzbūvi, klasifikāciju, pielietojumu, satiksmes kārtību kuģošanai iekšējos ūdeņos. Buru veidus un to pielietojumu,  vēja virzienus un halzes.

Šī nometne visus saliedēja, lika vairāk sadarboties grupā un palīdzēt viens otram grūtās situācijās.

Krastā mēs spēlējām futbolu, volejbolu un apguvām orientēšanās prasmes, cietušā nešanu šķērslī. Brīvajos brīžos tika izpildīti fiziskie normatīvi – roku saliekšana iztaisnošana balstā guļus, pietupieni, presītes. Instruktora palīgu pavadībā jaunsargi veica dažādas sporta aktivitātes, tai skaitā peldēšanu un skriešanu. Kā arī zemessargu klātbūtnē jaunsargi varēja brīvos brīžos izbaudīt atpūtu pie jūras. Kopā ar zemessargiem tika veidotas nakts dežūras. Neskatoties uz dotajām grūtībām un morālajiem lūzumiem, jaunsargi nepadevās un devās uz priekšu izpildīt dotos uzdevumus un motivēja viens otru nepadoties.

Mums bija tikšanās ar lektoru Gintu Šīmani no bibliokuģa “Krišjānis Voldemārs”(muzejs -bibliotēka), kas iepazīstināja ar zvejnieku dzīvi tagad un agrāk, kā arī dāvināja mums viņa izdotās grāmatas.

Instruktors, jungu programmas vadītājs Ojārs Liedeskalniņš stāstīja par Kuivižu vēsturi. Marģers Pampe mums izrādīja un pastāstīja par kādreizējo kara kuģi “Simba’’, bet tagad viņš ir pārveidots par izklaides kuģi. ‘’Simba’’ ir tirkīza zilā krāsā, būvēts Zviedrijā, vecums 51 gads. Tas 2016.gadā tika pārpirkts, pašreiz kuģis atrodas Latvijā, Kuivižos Kapteiņu ostā. Kuģis tika izveidots militārajām vajadzībām, lai nogādātu artilēriju līdz dotajam galapunktam, kā arī karavīru transportēšanai. Kuģa maksimālais braukšanas ātrums ir 30 mezgli.

Nometne beidzās bez starpgadījumiem un visi 19. jūnijā atgriezāmies mājās.


Atbildīgais par pasākuma organizēšanu                            

instruktors Mārtiņš Latvers