Jaunsargu pašpārvaldes seminārā viesojas bijušie pašpārvaldes vadītāji

20.10.2019
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciāliste

2019. gada 16. oktobrī Rīgā ieradās Jaunsargu pašpārvaldes dalībnieki, lai 3 dienu semināra laikā organizētu un koordinētu Jaunsargu pašpārvaldes darbību, kā arī uzsāktu nākamā gada pasākumu izstrādi un plānošanu.

Pirmajā dienā jaunsargi sadalījās divās grupās, lai analizētu divus no lielākajiem pasākumiem – Ukrainas bērnu vizīti Latvijā un Jaunsargu sporta spēļu aktivitātes. Tika izvērtēti šo pasākumu plusi un mīnusi, kā arī izstrādāti ieteikumi nākamajām šāda veida aktivitātēm un pasākumiem. Veicot analīzi, tika secināts, ka pasākumi bija izdevušies, taču katrā no tiem bija savi ‘mīnusi’, kuri ir jāņem vērā, plānojot turpmākos pasākumus.

Otrajā semināra dienā pie Jaunsargu pašpārvaldes viesojās lektors Aldis Zauls un virsseržants Dainis Gudermanis. Lektors Aldis Zauls mācīja jaunsargiem plānošanas pamatus un sniedza vairākus ieteikumus kā izdevīgāk un vienkāršāk plānot savu laiku. Lekcijas laikā pašpārvaldes dalībnieki arī pildīja interesantus un aktīvus uzdevumus, lai saprastu ko nozīmē laika plānošana un cik grūti ir mainīt jau ierastās ikdienas lietas. Pēc laika plānošanas lekcijas virsseržants Dainis Gudermanis sniedza stāstījumu par starptautiskajām misijām, kurās viņš ir piedalījies. Stāstījums tika papildināts  ar attēliem un videomateriāliem, kas vēl vairāk sniedza iespēju izprast virsseržanta pieredzēto starptautiskajās misijās.

Pēc interesantajām tikšanās reizēm ar lektoru A. Zaulu un virsseržantu D. Gudermani, pašpārvaldes dalībnieki devās ekskursijā uz Stūra mājas izstādi – ‘’Čekas darbība Latvijā’’ - kur jaunsargi iepazinās ar vēsturiskajiem notikumiem tuvāk. Pēc šīs izstādes apmeklējuma varēja secināt, ka ir papildinātas zināšanas vēsturē, rosinātas pārdomas par Latviju un noteikti tika celta valstiskās piederības apziņa.

Vakarpusē pašpārvaldes dalībnieki apmeklēja Evitas Gozes foto galerijas ‘’Sardzē’’ atklāšanu. Tā kā jaunsargi izstādē ieradās formās, tad tika pārsteigti ne tikai izstādes apmeklētāji, bet arī pati darbu autore. Jaunsargiem bija liels prieks un interese apskatīt izstādi un aprunāties ar darbu autori.

Otrās dienas vakara daļa iesākās ar bijušo Jaunsargu pašpārvaldes vadītāju viesošanos pie tagadējās, 4. Jaunsargu pašpārvaldes. Eva Spriņģe – 3.Jaunsargu pašpārvaldes vadītāja un Romāns Gagunovs – 2. Jaunsargu pašpārvaldes vadītājs, iesāka vakaru, daloties ar iedvesmas un pieredzes stāstiem, kā arī atbildot uz jaunsargu jautājumiem, tā sniedzot ieskatu kā viss ir attīstījies un mainījies šo gadu laikā. Iepriekšējie vadītāji uzsvēra, ka viņi no darbības pašpārvaldē ir ieguvuši labu pieredzi un priecājās, ka izmantojuši šo izdevību. Šobrīd Eva mācās Banku augstskolā studiju programmā ‘’Finanses’’, bet Romāns šobrīd studē Rīgas Stradiņa universitātē Eiropas studiju fakultātē programmā ‘’Politika un politiskā komunikācija’’, kā arī paralēli studijām darbojas Saeimā. Gan Eva, gan Romāns priecājās par to ko darām un pašpārvaldi min kā labu savu atmiņu sastāvdaļu.

Pēc patīkamām sarunām, visi pievērsās pie vakara noslēdzošās aktivitātes – literārās tiesas, kas lika katram iejusties noteiktā lomā, cenšoties atrisināt konfliktu starp divām pusēm – šoreiz lapsu un zaķi.

Semināra noslēdzošajā dienā Jaunsargu pašpārvalde iepazinās tuvāk ar 2020. gada pasākumu plānu un sāka plānot iepriekšminētos pasākumus. Izmantojot prāta vētras metodi, tika ieskicētas jau dažas iespējamās aktivitātes, uzreiz izvērtējot plusus un mīnusus, kā arī papildinot tos ar vēl ieteikumiem. Tie visi noteikti tiks papildināti arī nākamajās sanāksmēs.

Seminārā tika apskatīts 2019/2020 gada plāns, izvērtēts paveiktais, ieskicēti pasākumi un darbības virzieni nākotnei.


Informāciju sagatavoja:

Jaunsargu pašpārvalde