Jaunsargu dalība nometnē "Spekter 2023"

07.08.2023
Nometnes
Jaunsardze
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciālists

No 25. līdz 28. jūlijam Igaunijā norisinājās nometne “Spekter 2023”. Tā bija paredzēta bērniem un jauniešiem no 7 līdz 18 gadiem. Nometnes dalībnieki bija no 4 valstīm – Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Ukrainas. 

Šajās dienās jauniešiem bija iespēja iziet šķēršļu trasi, šaut ar mazkalibra ieročiem, pārvarēt “augsto sienu” un izbaudīt citas aktivitātes. 

Nometnes pirmā diena sākās ar telts celšanu un guļvietas iekārtošanu. Dienas otrā pusē nometnes dalībnieki atbilstoši vecumam sadalījās pa grupām, kuras ietvaros izvēlējās līderu un kopā veidoja grupas karogu. 

Otrā diena jauniešiem pagāja piedaloties dažādās aktivitātēs. Komandas gars tika pārbaudīts: peintbola spēlē, pirmā palīdzībā, šķēršļu trasē, kāpšanā “augstuma sienā”, šaušanā ar mazkalibra ieroci u.c.  Vakarā nometni apciemoja “triku meistars”.

Trešās dienas pirmā puse pagāja jauniešiem iesaistoties dažādās sporta aktivitātēs, savukārt, pēc pusdienām jauniešiem bija jāveic pārgājiens ar uzdevumiem. Vakarā jauniešiem, darbojoties grupās, izlozējot dziesmu bija jāsagatavo priekšnesums, kuru vēlāk katra grupa prezentēja pārējiem. Par godu nometnes noslēgumam bija sagatavota diskotēka, kurā jaunieši no sirds varēja izdejoties. 

Pirms došanās prom nometnes organizatori tās dalībniekiem bija sagatavojuši noslēguma ceremoniju, kuras laikā pēc svinīgām uzrunām katrs tās dalībnieks par piemiņu saņēma nometnes uzšuvi un krūzīti ar nometnes logo. 

Kā atzina jaunieši šīs četras dienas ko viņi pavadīja nometnē Lietuvā atstās spilgtas un paliekošas atmiņas. Nometnes laikā jaunieši ļoti sadraudzējās ar Lietuvas kadetiem un ir apņēmušies šo draudzību saglabāt un uzturēt.

Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
2. novada pārvaldes
Jaunsargu instruktors
Ēriks Kudrjavcevs
Tālrunis: +371 2058 9804 
E-pasts: Eriks.Kudrjavcevs@jc.gov.lv