Jaunsargu dalība Baltijas karavīru ziemas sporta spēlēs

17.03.2023
Jaunsardze
Pasākumi
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

No š. g. 7. līdz 10. martam sporta centrā “Pannjärve”, Kohtla-Järve apriņķī (Igaunija) norisinājās Baltijas karavīru Ziemas sporta spēles. Latvijas jaunsargiem šī bija viena no retajām iespējām paviesoties ārpus Latvijas - izbraukt cauri gandrīz visai Igaunijai, baudīt skatu uz Peipusa ezeru un Igaunijas austrumu pierobežas ainavām. Ceļš paiet jautros stāstos un sarunās, bet tomēr jauniešos jūtams nemiers un mazs uztraukums.

Sacensību programmā divās dienās jaunsargiem paredzēta dalība četrās disciplīnas – sacensības distanču slēpošanā ar individuālo staru, biatlons, ziemas orientēšanās un jauktā komandu stafete.

Latvijas jaunsargu komandu pārstāvēja Aleksis Samcevičs, Kristiāns Kalsbergs, Kristers Kalašņikovs, Karīna Bernāne no Kurzemes (1.NP), kā arī Jolanta Pence, Līva Salmiņa, Dārta Šķēle, Kerija Krēmere, Mārcis Glāznieks, Matīss Salmiņš, Valters Osis no Vidzemes (3.NP).

Ierodoties sacensību vietā jau 7. martā, jaunsargiem bija iespēja iepazīties ar distanču konfigurāciju un veikt ieroču piešaudi.

8. martā rīta pusē uz startu devās biatlonisti sprinta sacensībās, kur Latvijas komanda guva vērā ņemamus panākumus - 4 medaļas (12-15. g. v. jauniešiem meiteņu konkurencē 1.vieta Dārtai Šķēlei, zēniem - 3. vieta Mārcim Glāzniekam; 16-18. g. v. jauniešiem meiteņu konkurencē 2.vieta Karīnai Bernānei, zēniem - 1. vieta Kristeram Kalašņikovam). 

Pēc pusdienu pauzes seko distanču slēpošanas sprinta disciplīna. Sīvās cīņas rezultātā patīkams pārsteigums - 12.-15. g. v. Jauniešu grupā viss goda pjedestāls Latvijai: 1. vietā Matīss Salmiņš, 2. vietā Valters Osis, bet kā trešais Mārcis Glāznieks. Meiteņu konkurencē 3. vieta Dārtai Šķēlei. Savukārt 16.-18.g. v. jaunietēm 1. vietā Karīna Bernāne un 2. vietā Jolanta Pence, jauniešiem 1. vietā Kristiāns Kalsbergs.

9. marta sacensību programma ir liels izaicinājums katram Latvijas jaunsargam, jo ziemas orientēšanās sacensībās ikdienā nav nācies bieži piedalīties. Komandā virmo satraukums, tiek studētas ziemas kartes, visi dalās ar zināšanām un pieredzes knifiņiem, kas gūti vasaras orientēšanās nodarbībās. Neskatoties uz bažām, arī šajā disciplīnā rezultāti neizpaliek - 12-15. g. v. jaunietēm 1. vietā Dārta Šķēle, 2. vietā Kerija Krēmere, savukārt zēnu konkurencē 3. vietu izcīna Valters Osis. 16.-18.g. v. jauniešu grupā meitenēm 3. vieta Līvai Salmiņai, bet zēniem - 2. vieta Kristeram Kalašņikovam.

Ziemas sporta spēļu noslēgumā tiek dots starts jaukto komandu stafetes dalībniekiem. Komandā startē viens zēns un viena meitene. Jaunieši veic 3 x 1km biatlona etapu , bet jaunietēm jāpieveic 2 x 1km slēpošanas distance. Un atkal Latvijas jaunsargiem pārliecinošas vietas uz goda pjedestāla - 12.-15. g. v. jauniešiem zelts Latvijas komandai (Mārcis Glāznieks un Dārta Šķēle). Uzvarēt komandai ļāva Mārča labais sniegums pirmajā šautuvē, kur Mārcis ātri un pārliecinoši sašāva 4 mērķus un, protams, Dārtas ātrais slēpojums. 2. vietā palika Lietuvas, 3. - Igaunijas komandas. Vecuma grupā 16.-18.g. v. jauniešiem lielisku sniegumu uzrādīja visas trīs Latvijas komandas – zelta medaļa Aleksim Samcevičam un Līvai Salmiņai, sudrabs – Kristiānam Kalsbergam un Karīnai Bernānei, 5. vietā palika Kristera Kalašņikova un Jolantas Pences komanda, kuri finišēja otrie, bet tā kā netika veikts viens soda aplis, komandai tika piešķirta papildus viena soda minūte, kā rezultātā komanda noslīdēja uz 5. vietu. Jāatzīmē, ka Latvijas jaunsargu komanda guva lielisku pieredzi startējot starptautiskās sacensībās un sasniegtie rezultāti jauniešos vairo motivāciju trenēties un pilnveidoties tālāk. Paldies Jaunsardzes centram par atbalstu gatavojoties sacensībām!

Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
3. Novada pārvaldes
Jaunsargu instruktore 
Lāsma Gabdulļina
Tālr.: +371 2616 5827 
E-pasts: Lasma.Gabdullina@jc.gov.lv