Jaunsargu dalība Baltijas karavīru spēlēs

15.09.2021
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

Tallinā no 16. līdz 19. augustam norisinājās Baltijas karavīru vasaras spēles. Latvijas komandā kopā ar karavīriem piedalījās 10 jaunsargi no Lejasciema un  Ikšķiles jaunsargu vienībām.

16.augustā ieradāmies Tallinā, piereģistrējāmies un piedalījāmies atklāšanas parādē, kurai sekoja vakariņas. Varētu atpūsties pēc ceļa vai doties ekskursijā, bet nē, jaunsargu sacensību gars lika doties uz otru Tallinas pusi,  kur, spītējot lietum un vējam, tika izmēģināta šķēršļu josla. Jaunsargi izmēģināja šķēršļu pārvarēšanas tehniku, veidoja stratēģiju, lai noteiktu, kā visātrāk veikt distanci un kurš kuram var palīdzēt konkrētā šķērslī. Treniņš lietu bija labs motivators, lai izdomātu plānus, noķertu sacensību noskaņojumu un katram likt padomāt, ko varētu sacensību dienā uzlabot.

Jaunsargi startēja divās vecuma grupās.  Vecākā grupā piedalījās 16-18 g.v. jaunsargi no Lejasciema: Elizabete Galvane, Gerda Asnāte Berkolde, Artūrs Filips Igaviņs, Niks Berģis un Dāvis Ende. Jaunākā grupā startēja 12-15 g.v. jaunsargi no Ikšķiles: Paula Siliņa, Linda Muceniece, Gustavs Bērziņš, Renārs Mūrnieks, Emīls Mūrnieks .

17. augustā sacensības sākās ar šķēršļu joslu. Pirmie distancē devas Latvijas jaunākā grupa, kuriem uztraukums, pieredzes trūkums un slidenie šķēršļi ļāva uzrādīt trešo rezultātu. Pirmajā vietā ierindojās mājinieki - Igaunijas komanda, 2.v komanda no Lietuvas.

Vēlāk šķēršļu joslā devas Latvijas vecākie jaunieši, kuri uzrādīja tik augstu rezultātu, ka palika nepārspēti. Tika izcīnīta 1.vieta, 2.vieta Igaunijas komandai, 3.vietā Lietuvas komanda. Pēc nepilnām divām stundām jaunsargi sacentās peldēšanā ar šķēršļiem. Pirms sacensībām visi bija ļoti ieintriģēti, kādi būs šķēršļi un kādi būs ūdenī konkurenti, bet sacensības bija spraigas un ļoti interesantas. Visi dalībnieki bija ļoti līdzvērtīgi pēc sagatavotības, tādēļ visu izšķīra nianses. Latvijas jaunieši nopelnīja trīs otrās vietas: Paula Siliņa, Gustavs Bērziņš, Elizabete Galvane.

Pēc pusdienām jaunieši sacentās vasaras biatlona stafetē. Šoreiz sacensības uzsāka vecākā grupa. Interesanti, ka sacensību starts un finišs notika treka stadionā. Norisinājās ļoti spraiga cīņa - pirmajā sacensību etapā startē Niks, otrajā etapā startē Gerda un esam iedzinējos, bet noslēdzot etapu - otrie, minam pirmajiem uz papēžiem - Igaunijas komandai. Kā nākošais startē Dāvis, kurš sašauj visus mērķus, un nu jau esam pirmie! Komanda gavilē piesardzīgi, jo vēl divi etapi priekšā.  Ceturtajā etapā startē Elizabete, bet noslēdzošajā – Artūts. Uzvara ir mūsu -  Latvijas komandai 1. vieta! Jaunākā grupa vasaras biatlona stafeti sāk līdzīgi un arī iegūta 1. vieta!

18.augustā visus dalībniekus gaida pēdējais pārbaudījums - orientēšanās sacensības. Labākos rezultātus uzrādīja: Artūrs Filips Igaviņš 1. vieta, Linda Muceniece 2.vieta, Elizabete Galvane 3.vieta.

Līdzīgi kā ierašanās dienā, arī tagad prāts uz atpūtu nav noskaņots. Pirms došanās uz noslēguma ceremoniju dodamies apmeklēt muzeju. Muzejs mūs pārsteidz ar iespēju paviesoties uz zemūdenes Lembit, kura tika ielaista ūdenī 1936.gadā, bija Igaunijas Jūras spēku lepnums un ir vienīgā Igaunijas jūrniecības vēsturē, kas pārdzīvoja Otro pasaules karu un pilnībā saglabājusies. 

Izmēģinājām spēkus jūras glābšanas simulatorā, lidojumu simulatorā, apskatījām dzelteno zemūdeni. Mums ļoti patika muzejs – iesakām to noteikti apmeklēt, esot Tallinā!

Pēc muzeja seko noslēguma ceremonija, labi padarīta darba sajūta un karstas diskusijas caurvijas ar labestīgiem jokiem. Ceļš uz mājām pienāk nemanot un komanda ir sadraudzējusies!


Informāciju sagatavoja Andris Juškāns un Lāsma Gabduļina