Jaunsargi sacenšas par iespēju piedalīties 18. novembra militārajā parādē

23.10.2019
Nometne
Informāciju sagatavoja
Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciāliste

No 18. līdz 21.oktobrim Ozolnieku Sporta centrā notika Jaunsardzas centra 4. novada nodaļas 3. līmeņa jaunsargu nometne. Nometnes laikā jaunsargi nostiprināja savas zināšanas un prasmes darbībā ar G36 mazkalibra ieročiem, prakstiskajā šaušanā, granāta mešana, ierindas mācībā.

Nometnes dalībnieki bija sadalīti divās grupās, kurās darbojās jaunsargi no dažādām 4. novada nodaļas jaunsargu vienībām. Kamēr viena grupa apguva darbību ar ieročiem, prakstisko šaušanu un granātas mešanu Garozas pagastā „Robežnieki” šautuvē „Skuķiši”, tikmēr otra ierindas mācību Ozolnieku Sporta centra stadionā. Nodarbības jaunsargiem notika visu dienu, no rīta līdz vakaram. Nākamajā dienā grupas apmainījās ar apmācību vietām.

Vakaros pēc vakariņām jaunsargiem tika dots brīvais laiks, lai veicinātu saliedētību savā starpā.. Brīvajā laikā jaunieši spēlēja dažādas sporta aktivitātes, skatījās patriotiskas dokumentālas filmas par Latvijas vēsturi.

Nometnes pamatuzdevums bija atlasīt labākos kandidātus Latvijas valsts dzimšanas dienas 18. novembra svētku parādei Rīgā. Jaunsargu atlase notika nolēguma dienā. Uz parādi tika un brauks motivētākie, centīgākie, sevi apliecinošākie jaunsargi, tie kas grib un nepadodas, kas grib būt, un var pārstāvēt ceturto novadu svētku parādē Rīgā.

 

Informāciju sagatavoja:

Nometnes vadītājs,

Aizkraukles novada jaunsargu instruktors Gints Kokins