Jaunsargi piedalās starptautiskā nometnē Lietuvā “Summer camp Žalgiris 2022”

11.08.2022
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

No 25. līdz 30. jūlijam jaunsargi no Madonas novada, Rīgas un Pierīgas piedalījās starptautiskā nometnē Lietuvā “Summer camps Žalgiris 2022”. Kopā piedalījās 20 jaunsargi instruktora Andra Skaņa un Jāņa Švikas vadībā.

Dalībnieki bija ieradušies no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas un Ukrainas un pārstāvēja savas valsts militārās jauniešu organizācijas. Kopumā nometnē piedalījās 150 dalībnieki.

Ukrainas komandā, starp dalībniekiem bija jaunietis, kurš ir piedalījies kara darbībā, bijis frontē un karojis pret krievu armiju, kā arī ukraiņu instruktors, kurš ir atvaļināts no dienesta, jo guva ievainojumu 2014. gada kaujās.

Nometne notika Mehanizetā kājinieku bataljona militārajā bāzē Ruklā, Jonavas rajonā. Bāzē bija izvietoti arī karavīri no citām NATO valstīm, kā arī platības un infrastruktūras ziņā bija līdzīga mūsu militārajai bāzei Ādažos.  

Jaunsargi nometnē tika sadalīti 4 internacionālos vados un tas bija ļoti labi, jo jaunsargi ieguva sev draugus un paziņas citās valstīs, kā arī uzlaboja savas angļu valodas zināšanas, jo, lai sazinātos ar citu valstu jauniešiem, bija jārunā angliski.

            Nometnē bija 4 tēmas – aktīvā un ekskursiju diena Kauņā, militārās taktikas apmācība, šaušana, izaicinājums. Katra no tēmām norisinājās visas dienas garumā un tika apgūtas visas tēmas pēc rotācijas principa.

Taktikas apmācībā mūsu jaunsargi tika atzīti kā vislabāk apmācītie jaunieši ar vislabākajām priekšzināšanām starp visiem nometnes dalībniekiem. Ekskursiju dienā jaunieši iepazina Kauņas pilsētu, izmēģināja spējas atrakciju un piedzīvojumu parka, apskatīja militārās tehnikas muzeju un ēda garšīgas picas. Šaušanas dienā apmācāmie mācījās šaut ar mazkalibra ieroci. Piedzīvojumu dienā uzzināja interesantu informāciju par ieročiem, kuri ir Lietuvas armijas bruņojumā un veica šķēršļu joslu. Militārās taktikas apmācības laikā jaunsargi apguva reakciju uz pretinieku uguni, formāciju veidus, uguni un kustību, iemācījās izveidot maketu, kurā attēloja kādu no kartes fragmentiem.

Katru vakaru bija jauniešu saliedēšanās, kuras laikā notika dažādas spēles, stafetes, savstarpējās iepazīšanās aktivitātes, kā arī noslēdzošajā vakarā bija diskotēka. Jaunieši bija ļoti apmierināti ar šis nometnes norisi, ir ieguvuši ļoti daudz jaunus draugus un paziņas citās valstīs. Arī mēs, instruktori, atzinīgi novērtējām nometnes norisi, jo ieguvām ļoti daudz jaunus kontaktus kaimiņvalstīs – Lietuvā, Igaunjā, Polijā un Ukrainā. Tāpat kā arī esam ļoti apmierināti, ar mūsu jaunsargu sniegumu un varējām priecāties par viņu labajām prasmēm un priekšzīmīgo uzvedību.


Informāciju sagatavoja:

Madonas novada jaunsargu instruktors

Jānis Švika