Jaunsargi piedalās sacensībās “Mini-Erna 2022”

11.07.2022
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

No 1. līdz 3.jūlijam 3.novada pārvaldes jaunsargu komanda, četru jaunsargu sastāvā, piedalījās “Mini-Erna 2022” sacensībās Igaunijā.

Pirmajā dienā plkst.22:00 sākās sacensību pirmā daļa, kurā apvidū noteiktā laikā bija jāizpilda 17 dažādi loģikas, militāra rakstura un fiziskās sagatavotības uzdevumi, kā šķēršļu joslas, azimuta noteikšana, mīnu lauks, formas tērpa uzvilkšanas uzdevums, radiosakari, šaušana ar kaķenēm, nodaļas telts celšana, pirmā palīdzība, apvidus novērošana, granātas mešana un citi. Visu uzdevumu izpildei bija atvēlētas 5 minūtes, kuru laikā jācenšas paveikt uzdevumu, nopelnot pēc iespējas vairāk punktu vai izpildot uzdevumu pēc iespējas īsākā laikā.

Mūsu komandas jaunsargiem labāk padevās fiziskās sagatavotības un militārā rakstura uzdevumi, savukārt loģikas uzdevumi, ierobežotā laika dēļ, sagādāja nelielas grūtības.

Pēc pirmās sacensību daļas komanda ierindojās 7. vietā.

Otrā sacensību daļa iesākās jau plkst. 4:00 un ilga līdz pat 3. jūlija plkst. 8:00.
Šajā sacensību daļā 28h laikā bija jāapmeklē pēc iespējas vairāk orientēšanās kontrolpunktu, izvairoties no pretiniekiem, un jāveic izlūkošana vienā no punktiem. Pretinieki bija NATO sabiedroto spēku karavīri no Dānijas un arī Igaunijas karavīri, kas pārvietojās gan kājām, gan transportu.

Jaunsargi gan atzina, ka brīžiem likās, ka pretinieku ir par daudz, kā rezultātā pārvietošanās bija apgrūtināta, jo, ja pretinieks noķer kādu no dalībniekiem, viņam tiek atņemta dzīvība (nozīmē, ka komanda zaudē 20 punktus). Katram dalībniekam sacensību sākumā tiek iedalītas 5 dzīvības.

Distancē bija izvietoti 3 punkti, kas bija drošās zonas, kur varēja uzkavēties ilgāk, lai paēstu, uzpildītu ūdens rezerves un atpūstos, kā arī tās bija vienīgās vietas, kur varējām satikt jaunsargus, lai sniegtu medicīnisko un psiholoģisko atbalstu. Pārējā laikā ar komandu sazināties nebija atļauts - jaunsargu telefoni tika ietīti un nozīmogoti. Tos atplēst drīkstēja tikai ārkārtas gadījumā. Pārējā laikā varējām internetā sekot GPS signālam, tiesa ar 2h nobīdi.

Pēc apmēram pusi no distancē pavadītā laika puiši cīnījās par 3.-4.vietu, bet ap divdesmito stundu, karstā laika un garās distances ietekmē, sāka veidoties noberzumi, kas sāka apgrūtināt pārvietošanos. Arī sagurums darīja savu, kā rezultātā vairākas neuzmanības kļūdas, kas  beigās liedza pacīnīties par godalgotajām vietām. Komanda sacensības noslēdza 12.vietā, pieveicot vairāk nekā 70km.

Jaunsardzi sacensībās pārstāvēja Valmieras jaunsargu vienības jaunsargi- Kristers Doroškevičš, Emīls Miķis, Raivis Krēsliņš un Matīss Āns. Paldies puišiem par izturību!


Informāciju sagatavoja:

3.NPVV Liene Rozenberga