Jaunsargi pārbauda zināšanas un prasmes 4.līmeņa nometnē

13.05.2019
Nometne
Informāciju sagatavoja
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

Maija sākumā tika aizvadīta Jaunsardzes un informācijas centra 4. līmeņa jaunsargu nometne, kurā nostiprināt un pārbaudīt savas zināšanas, prasmes un iemaņas bija ieradušies 114 jaunsargu no visām piecām Jaunsardzes novadu nodaļām.

Piecu dienu garumā Alūksnē, NBS militārajā poligonā “Lāčusils”, jaunsargi pārbaudīja savas prasmes, lai veiksmīgi nokārtotu testus, tādos apmācību blokos kā lauka kaujas iemaņas, pirmā palīdzība, orientēšanās, darbs ar karti, ierindas apmācība, kā arī šaušana un mācību rokas granātas mešana. “Testa tēmu atkārtošanas nodarbībās nodrošināja to, ka nometnes dalībnieki - jaunsargi - uzrādīja ļoti labus testa rezultātus. Testā, kurā bija iespēja iegūt 100 punktus, jaunsargi ieguva punktus amplitūdā no 98 punktiem līdz 64 punktiem,” atzina nometnes vadītāja kapteine Ilze Leimane.

Brīvajos vakaros, kad nodarbības bija noslēgušās, jaunsargiem bija iespēja piedalīties dažādos pasākumos. Tika organizēts sporta vakars, kura laikā jaunsargi savstarpēji sacentās dažādos sporta veidos. Tāpat jaunsargiem bija iespēja iepazīties ar dažādām NBS vienībām, kuras bija ieradušās “Lāčusilā” un prezentēja savu vienību. 4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 29. gadadienā, norisinājās svētku vakars, kura laikā uzstājās vīru kopa “Vilki” un viesojās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas pārstāvis Raimonds Bergmanis, kurš ar jauniešiem diskutēja par 4.maija nozīmi Latvijas vēsturē.  “Koncerts tika ļoti labi pieņemts, kā arī pozitīvi novērtēts viesis – politiķis Raimonds Bergmanis, ar kuru bija iespēja padiskutēt par 4.maija nozīmi un iemūžināt kopbildē,“ atzīmēja nometnes vadītāja. Jaunsargiem svētku vakara norise ļoti patika. “4. maija pasākums - "Vilku" koncerts bija lieliska izvēle - tas bija gan patriotisks, gan izklaidējošs,” pēc pasākuma atzina jaunsargs Aksels Audze.

4. līmenis jaunsargu kustībā ir noslēdzošais līmenis, pēc kura sekmīgas nokārošanas jaunsargam ir priekšrocības atlasē, stājoties NBS Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Valsts robežsardzes koledžā, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā un Valsts policijas koledžā. Nometnes noslēgumā desmit jaunsargiem, kuri uzrādīja vislabākos rezultāus testos, būs iespēja apmeklēt nometni Lielbritānijā.

Runājot par nometnes vispārējo organizāciju un vai būtu nepieciešamas kādas izmaiņas nākamgad, kapteine I.Leimane uzsvēra: “Nometnes organizācijas uzlabošanai tika izdarīti secinājumi, kas attiecas uz jau ilgstoši esošo kritēriju pārskatīšanu, nodrošinot vienkāršāku, reālistiskāku vērtēšanu, tajā pašā laikā saglabājot objektivitāti. Tāpat Jaunsardzei jāturpina analizēt un rast atbilstošāko nometnes dalībnieku noteikšanas sistēmu, radot iespēju nometnē piedalīties katram interesentam, saglabājot pamata nosacījumus – 4.līmeņa jaunsarga tests.”

“Dzīvošana bija telpās, sakārtota ēdināšana un ekipējuma nodrošināšana, patiesi augsts organizētības līmenis. Varēja just, ka pie plāna izstrādes patiesi ilgi un metodiski strādāts, kā arī plānu izdevās lieliski realizēt. Arī testu kārtošana bija diezgan ērta, tur sūdzības JIC virzienā noteikti nav.  Traucēja tas, ka šaušanā ierocis nebija nokalibrēts, un, lai gan man un vēl četriem puišiem no 5. novada manā nodaļā varēja nodrošināt jakas - ‘lācīšus’, trīs puiši palika bez tiem. Bet tā visā visumā - diezgan laba nometne,“ teica jaunsargs A. Audze.

 “Izsaku pateicību nometnes realizēšanā iesaistītajiem instruktoriem no visas Latvijas. Tajā pašā laikā aicinu katru izvērtēt to, cik šādām kopējām nometnēm mēs esam gatavi un cik liels un pašaizliedzīgs darbs vēl jāiegulda,” I.Leimane atzinīgi novērtēja dalībnieku un instruktoru darbu.

Informāciju sagatavoja:

Jaunsardzes un informācijas centra

Plānošanas un organizācijas departamenta

Plānošanas nodaļas sabiedrisko

attiecību speciāliste

Katrīna Tiltiņa

Tālrunis +371 67335389
E-pasts: katrina.tiltina@jic.gov.lv