Jaunsargi nostiprina savas zināšanas starptautiskā nometnē

07.07.2022
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

No 25. jūnija līdz 1. jūlijam jaunsargi piedalījās starptautiskā nometnē British Cadets summer camp UK 2022”, Anglijā. Kopā nometnē piedalījās ap 50 dalībnieku no Igaunijas, Lietuvas , Latvijas un Anglijas.

Nometnes programma sastāvēja no dažādām militārām tēmām un praktiskiem uzdevumiem.    

          Jaunsargi ar lielāko daļu uzdevumiem jau bija iepriekš saskārušies Jaunsardzes nodarbībās Latvijā, bet bija arī tādi uzdevumi, kuri bija jauni, kā piemēram, ēkas tīrīšana (CQB), slēpnis (lineārs) un jāapgūst pilnīgi jauns ierocis SA80 A-2 (pusautomātiskākais), kā arī jānokārto ieroču funkcionalitātes tests.                                                                                   

“Šī nometne deva mums labu ieskatu un zināšanas militārajā sfērā. Izcili aprīkotas nodarbību vietas, kvalificēts personāls un atbilstošs ekipējums ļāva iesaistīties britu kadetu ikdienā, pavadot laiku mežā, mācību vietās un darbojoties praktiskajās nodarbībās. Mums tika nodrošināti jauni mācību materiāli, kuri iepriekš Latvijā netika sastapti, garšojām 24h britu pārtikas pakas mielastu, iemācījāmies taktiski tīrīt ēkas, izmantojot peintbola ieročus, izpildījām vingrinājumus, izmantojot salūt munīciju, izpildot šāvēja kvalifikāciju, veicām darbības ar kaujas munīciju un uzskaitījām iegūtos punktus, balstoties uz šāvienu trāpijumiem mērķī, kā arī izmēģinājām vadību nodaļas sastāvā un kaujas misiju izpildīšanu, “ nometni atzinīgi novērtēja jaunsargi.

Nometnes dienas kārtība bija labi sabalansēta, apmācība, vingrinājumi un ieskaites profesionāli organizētas, kā arī instruktori bija augsti kvalificēti. Tāpat bija prieks, ka tika nostiprinātas Baltijas valstu kadetu savstarpējās attiecības, pieredzes apmaiņa un saliedētība.


Informāciju sagatavoja:

Jaunsardzes centra

Jaunsardzes nodaļas vecākais eksperts

militārās izglītības jautājumos

OR-7 D.Gudermanis