Jaunsargi gūst uzvaras 5. Baltijas karavīru ziemas sporta spēlēs Lietuvā

01.02.2018
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

Jau piekto gadu pēc kārtas Latvijas jaunsargu komanda piedalījās Baltijas karavīru ziemas sporta spēlēs, kuras šoreiz norisinājās Lietuvā. Sacensībās piedalījās Lietuvas, Igaunijas, Latvijas, Ukrainas un ASV valstu komandas. Jaunsargu komandas sacentās distanču slēpošanā un biatlonā. Atšķirībā no citām reizēm, šoreiz jaunsargi tika dalīti jaunākajā grupā (vecums 12-15 g.) un vecākajā grupā (vecums  16-18 g.). Īpatnība vēl bija tā, ka vieniem un tiem pašiem  jaunsargiem bija jāpiedalās gan distanču slēpošanā, gan biatlonā. Tā ka vienā dienā ar nelielu atelpas brīdi katram dalībniekam bija jāveic divas distances.

Pirmajā sacensību dienā, kā pirmā disciplīna, bija stafete distanču slēpošanā. Katra komanda sastāvēja no zēna un meitenes no jaunākās grupas un zēna un meitenes no vecākās grupas. Katram dalībniekam bija jāveic 1km aplis. Tā kā distance nebija gara, tad cīņa bija ļoti dinamiska. Šajā sacensībā mūsu 1. komandai izdevās izcīnīt 2. vietu. Komandā startēja Ērika Jermacāne, Lauris Kaparkalējs, Kima Krūmiņa, Kristers Slavēns.  Zaudējot tikai 11 sekundes trešajai vietai, ceturto vietu izcīnīja 2. komanda.

Pēc nepilnas stundas, kad beidzās stafete, sākās piešaude biatlona sprinta sacensībām. Šoreiz tās bija individuālas sacensības, kad dalībnieki devās distancē ar 1 min.  intervālu. Katram bija jāveic trīs apļi pa 1 km. Pēc pirmā un otrā apļa bija jāveic šaušana un tad vēl finiša aplis. Par katru nesašautu mērķi –soda aplis 100m . Visi šāva no stāvokļa “guļus”, tikai jaunākās grupas dalībnieki drīkstēja šaut no atbalsta, bet vecākā grupa bez atbalsta un bez siksnām.  

Sašaujot visus 10 mērķus, 3. vietu jaunākajā grupā izcīnīja Ērika Jermacāne. Vecākajā grupā zēniem ar 1 soda apli 3. vietu izcīnīja Kristers Slavēns.

Otrā sacensību diena sākās ar biatlona stafeti. Komandas komplektācija bija tāda pati kā distanču slēpošanā (jaun. meitene, jaun. zēns, vec. meitene, vec. zēns). Kā jau stafete, tā noritēja dinamiski un negaidītiem pavērsieniem. Arī šajā disciplīnā mums trešā vieta. Komandā startēja: Ērika Jermacāne, Lauris Kaparkalējs, Kima Krūmiņa, Kristers Slavēns.

Pēc nelielas atpūtas – individuālās sacensības distanču slēpošanā. Jaunākajai grupai bija jāveic 1.5 km aplis, vecākajai 2X1.5km. Un atkal mums izdevās izcīnīt vairākas medaļas: Zelta medaļas izcīnīja Lauris Kaparkalējs (jaun.gr.) un Kristers Slavēns (vec.gr.), bronzas medaļas Jolanta Pence, Gustavs Galvans (jaun.gr.), Kima Krūmiņa, Arvis- Arvīds Jekimovs (vec.gr.) Ļoti tuvu goda pjedestālam bija arī pārējie komandas dalībnieki.

Sporta spēles noslēdzās Lietuvas kara akadēmijā Viļņā, ar pēdējās dienas uzvarētāju apbalvošana un svinīgām vakariņām.

Kopumā Latvijas jaunsargu komanda izcīnīja 10 medaļas. Kaut dažiem šīs bija pirmās sacensības biatlonā (jaun.gr.), rezultāti parādīja, ka jaunsargi prot koncentrēties un nenolaist rokas pie neveiksmēm. Katrā ziņā vēlos uzteikt visus jaunsargus, kuri piedalījās šajā pasākumā, par cīņas sparu, savstarpējo atbalstu un disciplinētību.

Tāpat izteikt pateicību NBS Sporta klubam par atbalstu, nodrošinot ar biatlona ieročiem mūsu komandu gan sagatavošanās posmā, gan sacensību laikā.

Latvija jaunsargu komandas pārstāvji: Lāsma Gabduļlina, Juris Kokins