Jaunsardzes sporta spēļu kopvērtējumā uzvar Jaunsardzes 2. novada nodaļa

26.05.2019
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

 

          Maija mēneša pēdējā nedēļas nogalē Mālpilī tika aizvadītas 4. Jaunsardzes sporta spēles, kuras vienkopus sapulcināja 214 dalībniekus, jaunsargus, no visām Jaunsardzes novadu nodaļām. Tiem bija iespēja savstarpēji sacensties dažādās sporta disciplīnās gan komandās, gan individuāli, pārstāvot savu novada nodaļu.

          Kopumā jaunsargiem bija iespēja piedalīties deviņās dažādās sporta disciplīnās - pludmales volejbols, strītbols, virves vilkšana, pneimatiskā šaušana, vasaras biatlona stafete, 1500m un 3000m skrējiens, tautas bumba, spēka un izturības daudzcīņa (crossfit), minifutbols “7 pret 7”.

           25. maijā notika dalībnieku reģistrācija un pēcpusdienā jau tika aizvadītas pirmās sacensības.  “No sporta veidiem man vislabāk patika mini futbols, lai gan es pati nespēlēju, bija ļoti patīkami redzēt kā draugi cīnās par godalgotajām vietām un tās arī izcīna,” par sporta spēļu norisi saka jaunsargs Līva Klints. Tāpat visas dienas garumā, dalībniekiem bija iespēja piedalīties dažādās radošās aktivitātēs, kuras vadīja Jaunsargu pašpārvaldes jaunsargi.  Atrisinot dažādus uzdevumus un saņemot zīmogu par katru izpildīto uzdevumu, jaunsargam bija iespēja piedalīties izlozē un laimēt balvas no Jaunsardzes un informācijas centra un Aizsardzības ministrijas.

          “Jaunsargiem bija jāizpilda 4 uzdevumi - "Zini vai mini", kur bija pareizi jāsakārto dzejolis, "Modrā acs", kur bija 30 sekundes jāapskata un jāiegaumē priekšmeti, pēc tam tos sarakstot uz lapas, "Šerlohs Holms", kur bija jāatbild uz loģikas un asprātības jautājumiem, kā arī "Atmiņas spēle", kur bija jāatrod vienāds attēlu pāris no aizklātiem attēliem. Galvenais mērķis šīm aktivitātēm bija piedāvāt jaunsargiem, kuri nav ļoti piekusuši, iespēju lietderīgi atpūsties, pavadīt brīvo brīdi trenējot arī prāta spējas. Vēlāk katras aktivitātes labākā rezultāta sasniedzējs saņēma balviņu, kā arī tie jaunsargi, kuri bija izpildījuši visus 4 aktivitāšu uzdevumus, aizpildot kartiņu, piedalījās loterijā, kur bija iespēja laimēt balviņas,” par aktivitātēm stāstīja Jaunsargu pašpārvaldes vadītājs Roberts Kokins, kurš pats arī aktīvi iesaistījās to norisē. Pirmajā spēļu dienu vakarā tika organizēts atpūtas vakars, kura laikā tika izlozēti loterijas uzvarētāji un vēlāk notika diskotēka.

          26. maijā norisinājās sporta spēļu pusfināla un fināla sacensības, kā arī divas sporta disciplīnas, kuras netika aizvadītas pirmajā dienā – izturības daudzcīņa (crossfit) un šaušana ar pneimatisko ieroci. Jaunsargiem bija arī iespēja izmēģināt savas iemaņas šaušanā ar loku, kas bija izvēles aktivitāte, kuru jaunsargi varēja veikt savā brīvajā laikā. “Man patika šaut ar loku. Izmēģināju to darīt pat divas reizes, tomēr visvairāk man patika volejbols un tas, ka bija vairāk brīvā laika un tad varēja just līdzi sava novada komandām, ” atzina jaunsargs Laura Dirda.

          Kad sacensības bija noslēgušās un bija saņemti visi rezultāti, sākās rezultātu paziņošana un apbalvošanas ceremonija, uz kuru jaunsargus sveikt bija ieradušies arī vairāki viesi – aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Latvijas futbola federācijas priekšsēdētājs Kaspars Gorkšs un Mālpils domes priekšsēdētāja vietnieks Valts Mihelsons.  Pēc svinīgajām uzrunām un apbalvošanas, apbalvojot uzvarētājus katrā sacensību sporta veidā, tika paziņots sacensību kopvērtējums un novads, kurš iegūst uzvarētāja titulu un ceļojošo Jaunsardzes sporta spēļu kausu – 3.vietu ieguva 5.novads, 2.vietu ieguva 1.novads un godpilno 1.vietu ieguva Jaunsardzes 2. novada nodaļa.

          “Sporta spēles bija ļoti interesantas, un, neskatoties uz nokrišņiem, jaunsargi tik un tā labi pavadīja laiku. Manuprāt, viss gāja kā plānots, ja pat bija kādas problēmas, tad tās ļoti ātri tika atrisinātas. Vislielākais pārbaudījums bija tas, ka jāatvadās no vecajiem un no jauniegūtajiem draugiem līdz nākamajām nometnēm,” noslēgumā atzina jaunsargs Līva Klints. Sporta spēles noritēja kā plānots un prieks, ka jaunsargi visu sacensību laikā saglabāja cīņas sparu un labu garastāvokli, aktīvi atbalstot arī savus novada jaunsargus un jauniegūtos draugus.

 


 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Jaunsardzes un informācijas centra

Plānošanas un organizācijas departamenta

Plānošanas nodaļas sabiedrisko

attiecību speciāliste

Katrīna Tiltiņa

Tālrunis +371 67335389.

E-pasts: katrina.tiltina@jic.gov.lv