Ikšķiles novada jaunsargu ārpustelpu nodarbība

17.03.2021
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

Ikšķiles novada jaunsargu vienības jaunāko grupu jaunsargi 12. martā devās ārpustelpu nodarbībā – orientēšanās visas dienas garumā.

Par spīti lielam vējam un slapjam sniegam, jaunieši apguva pirmās orientēšanās prasmes apvidū. Sākumā jauniešiem bija nepieciešama zemessargu palīdzība un skaidrojumi, bet vēlāk jaunieši bija drošāki un nebaidījās kļūdīties, kā arī bailes apmaldīties apvidū bija pazudušas. Maršruta sākumā pārvietošanās temps bija lēns, jo jaunsargi mācījās noorientēt karti dabā - pret ziemeļiem, atrast kartē esošos objektus un gūt pārliecību par savu atrašanos vietu apvidū, kā arī to atrast uz kartes. Kad bija pieveikti pirmie 3 km, pārvietošanās temps kļuva ātrāks.

Dienas otrajā pusē jaunieši jau kļuva pārāk pašpārliecināti, kas savukārt radīja kļūdas. Šīs pieļautās kļūdas parādīja, ka orientējoties nedrīkst zaudēt modrību un ir jāsaskata lietu kopsakarības, nevis jāpaļaujas uz tikai vienu lietu vai orientieri.  Jaunieši atzina, ka šīs kļūdas viņiem bija vajadzīgas, jo savādāk viņi to uztvertu pārāk vienkārši.

Paldies Zemessardzes 54. kaujas atbalsta zemessargiem un komandierim par sadarbību un atbalsta nodrošināšanu.


Ikšķiles novada jaunsargu vienības

Jaunsargu instruktors

Kaprālis Andris Juškāns