Ierindas skate Madonas novadā

04.02.2020
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciālists

             Šī gada 27. janvārī notika pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas pasākumu cikla Ierindas skate, kurā piedalās skolu komandas no Madonas reģiona. Šo pasākumu rīko pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonds sadarbībā ar Jaunsardzes centru un Cesvaines vidusskolu. Šogad šis pasākums noritēja Cesvaines vidusskolā.

            Šajā ierindas skatē piedalījās skolu komandas no Madonas reģiona skolām, 4 dažādās vecuma grupās, 1. - 4. klašu grupa, 5. – 6. klašu grupa, 7. – 9. klašu grupa, un 10. – 12. klašu grupa. Šajā pasākumā tika pārstāvētas Cesvaines, Varakļānu, Lubānas un Madonas pilsētas vidusskolas, kā arī Barkavas, Dzelzavas, Degumnieku, Kalsnavas, Murmastienes pamatskolas un Madonas Valsts ģimnāzija. Kopā pa dažādām vecuma grupām startēja 23 komandas, katrā komandā minimālais dalībnieku skaits bija 8 dalībnieki un komandieris.

            Šāda ierindas skate Madonas reģiona skolām notika jau piekto gadu, un tagad tā jau ir kļuvusi kā tradīcija. Bet Cesvaines vidusskolā šo pasākumu uzņēma pirmo reizi, bet gribētos domāt, ka tā nebija pēdējā reize, jo skola bija sagatavojusies pasākuma uzņemšanai godam. Dalībnieki atzina, ka par viņiem tika padomāts, šim lielajam dalībnieku pulkam tika saorganizētas pārģērbšanās telpas, bija sagādāti krēsli, kur sēdēt un sporta zāle bija lieliski sagatavota soļošanai.

            Jaunākajā vecuma grupā startēja 5 skolu komandas, bet uzvaras laurus plūca mājinieki Cesvaines vidusskolas 4. klase. Bet 5. – 6. klašu grupā, 7 komandu konkurencē, uzvarēja Madonas Pilsētas vidusskolas 5.a klase. Visvairāk komandas startēja 7. – 9. klašu grupā – astoņu skolu komandas, un tur uzvaru izcīnīja Lubānas vidusskolas komanda. Bet 10. – 12. klašu grupā piedalījās 3 komandas un sagatavotības līmenis dalībniekiem bija ļoti augsts. Uzvaru ļoti sīvā cīņā izcīnīja Varakļānu vidusskolas komanda.

            Šajā ierindas skatē tika vērtēts katras komandas soļojuma izpildījums, kopējais tēls, patriotiskās dziesmas izpildījums, komandiera spējas, pagriezieni kustībā, kā arī uz vietas, un improvizācijas spējas, jeb ierindas mācības elementi, kuri nav prasīti obligātajā programmā. Jaunākā klašu grupā obligātā programma tika veidota no vieglākiem elementiem, bet, pieaugot dalībnieku vecumam, arī elementu grūtība pieauga.

            Sacensību žūrija sastāvēja no 8 žūrijas locekļiem – Jaunsardzi pārstāvēja 3.NN vadītāja Zita Rukšāne, jaunsargu instruktorus pārstāvēja 3.NN instruktori Oskars Kančs, Sandis Kļaviņš, Ieva Šuste, Mareks Rimšāns. Vēl žūrijā tika pārstāvēts ar ZS25KB ar leitnanti Kristīni Vītoliņu un virsseržantu Māri Ezeriņu, kā arī šogad ierindas skati ar savu klātesamību pagodināja un žūrijas darbā piedalījās viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots. Sacensību galvenais tiesnesis un rīkotājs bija Madonas un Cesvaines novadu jaunsargu instruktors Jānis Švika. Pasākuma vadītāja un galvenā idejas autore bija Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda valdes locekle un Degumnieku pamatskolas skolotāja Edīte Zaube.

            Žūrijas locekļi ļoti atzinīgi un augstu novērtēja komandu tehniskā izpildījuma līmeni, jo tie žūrijas locekļi, kas šajā pasākumā piedalās jau vairākkārtīgi, novērtēja to, cik ļoti stipri ir audzis soļošanas izpildījuma līmenis, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Īpaši tika vērtēti arī komandu komandieri, katrā vecuma grupā tika noteikti divi labākie, no kuriem vienu noteica un apbalvoja viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots, bet par otru balsoja pārējie žūrijas dalībnieki.  10. – 12. klašu grupā apbalvojām visus komandierus, jo viņu līmenis bija tik ļoti augsts, ka nevarēja izšķirties kurš ir labāks.

            Liels paldies par sacensību rīkošanu un lielisko uzņemšanu Cesvaines vidusskolas kolektīvam un direktoram Didzim Baunim.  Paldies par atbalstu Jaunsardzes centra Madonas novada instruktoriem un Jaunsardzes centra 3. novada nodaļas vadītājai Zitai Rukšānei. Paldies par atbalstu arī Zemessardzes 25. kājnieku bataljonam un personīgi virsseržantam Mārim Ezeriņam, kā arī vislielākais paldies pasākuma idejas autorei, pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda un Degumnieku pamatskolas skolotājai Edītei Zaubei. Protams, ka darba gaitā tika arī pamanītas kādas ķibeles un organizatoriskās nepilnības, taču tās ātri tika novērstas, un tika saprasts, kas ir vēl jāuzlabo nākošajā gadā organizējot šo pasākumu.

            Un protams, ka vislielākais paldies skolotājiem, kuri sagatavoja šos lieliskos bērnus ierindas skatei. Paldies par dalību visiem dalībniekiem, jo pasākums bija lieliski izdevies un atmosfēra, kas zālē valdīja, bija tik pasakaina, ka grūti pat noraksturot cik mierīga bija zāle, kad tajā vienlaicīgi atradās nepilni 300 bērni un jaunieši.


Informāciju sagatavoja:

Madonas un Cesvaines novadu

Jaunsargu instruktors un Ierindas skates galvenais tiesnesis

Jānis Švika