Ērgļos notiks Jaunsardzes sporta spēles – salidojums 2023

17.05.2023
Jaunsardze
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

20. un 21. maijā Ērgļu vidusskolā norisināsies Latvijas mēroga Jaunsardzes salidojums - sporta spēles. Plānots, ka pasākumā piedalīsies aptuveni 305 jaunsargi no visiem Latvijas reģioniem.

Jaunsardzes centrs organizē sporta spēles, lai veicinātu jaunsargu starpnovadu sadarbību un saliedēšanos, noskaidrotu sportiskāko novadu jaunsargu komandu sacensībā, veicinātu aktīvu un veselīgu dzīvesveidu jaunsargu vidū. Labākajai novada komandai tiks dota iespēja doties uz militāro nometni Zviedrijā.

20. maijā jaunsargi ieradīsies Ērgļos, no plkst. 10.00 notiks reģistrācija. Sporta spēļu atklāšana plānota 11.30. Pirmās dienas pēcpusdienā plānotas 6 dažādas sporta disciplīnas – strītbols, pludmales volejbols, orientēšanās, vasaras biatlons – to skaitā divi iepriekš nebijuši sporta veidi: militārā stafete un tūrisma trase. Sporta sacensības notiks no 12.30 līdz 18.00.

Otrajā dienā, 21. maijā, plkst. 10.00, plānota saliedēšanās “Komandā ir spēks”, kuras laikā jaunsargiem tiks dota iespēja iepazīt gan vienam otru, gan Ērgļu pilsētas kultūrvēsturiskās vietas. Šajā disciplīnā jaunsargi nepārstāvēs savu Novada pārvaldi, bet gan pēc nejaušības principa tiks sadalīti jauktās komandās, lai izkāptu no komforta zonas un iepazītos ar jaunsargiem no citiem novadiem.

21. maijā plkst. 15.00, notiks apbalvošanas ceremonija, kurā Aizsardzības ministrijas Valsts sekretārs Jānis Garisons un Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks  Artūrs Čačka, Jaunsardzes centra direktors pulkvedis Aivis Mirbahs paziņos un sveiks veiksmīgākos sportistus un spēcīgākās komandas. Apbalvošanas ceremonijā piedalīsies olimpiskie sportisti - Jānis Šmēdiņš, Patrīcija Eiduka, Andris Šics un Juris Šics. Jaunsargiem būs iespēja iepazīties ar sportistiem un uzdot sev interesējošos jautājumus par viņu pārstāvētajiem sporta veidiem un pieredzi.

 

Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
Plānošanas un izglītības departamenta
Valsts aizsardzības mācības nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Aiva Priedīte - Tirziņa
Tālrunis +371 67335389
E-pasts: aiva.priedite@jc.gov.lv