Aizsardzības ministrijā notiks valsts aizsardzības mācības pilotprojekta 1. semestra atskaites sanāksme

17.01.2019
Valsts aizsardzības mācība (VAM)
Informāciju sagatavoja
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

Piektdien, 18. janvārī, plkst. 10.00 Aizsardzības ministrijā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Jaunsardzes un informācijas centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs atklās valsts aizsardzības mācības pilotprojekta 1. semestra atskaites sanāksmi, kurā piedalīsies pilotprojekta skolu un pašvaldību pārstāvji, kā arī aizsardzības mācības pasniedzēji - jaunsargu instruktori.

Sanāksmes laikā tiks pārrunāta valsts aizsardzības mācības pilotprojekta norise konkrētajās skolās, mācību priekšmeta pilnveidošanas iespējas, kā arī turpmākā sadarbība.

Jau ziņots, ka 2018. gada septembrī trīspadsmit Latvijas skolās tika uzsākts valsts aizsardzības mācības pilotprojekts, kura mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošās valsts aizsardzības kontekstā.

Valsts aizsardzības mācības pilotprojektu šobrīd īsteno Kalnu, Tilžas, Alūksnes, Zemgales, Skaistkalnes, Jaunjelgavas, Raunas, Kalnciema, Balvu profesionālā, Staiceles Sporta profesionālā, Daugavpils 16., Rīgas 28. un Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola, bet, sākot ar 2024. gadu, valsts aizsardzības mācību plānots ieviest kā obligātu priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs.

Valsts aizsardzības mācība tiek īstenota divos formātos – gan kā mācību priekšmets vispārizglītojošās un profesionālās vidējās izglītības iestādēs mācību gada ietvaros, gan kā interešu izglītība jeb brīvprātīga dalība vasaras nometnēs, lai uzlabotu un nostiprinātu praktiskās iemaņas. Pirmā valsts aizsardzības mācības nometne no 3. līdz 12. jūnijam norisināsies Alūksnē, un tajā aicināts pieteikties ikviens audzēknis, kurš apgūst valsts aizsardzības mācību.

 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus apmeklēt valsts aizsardzības mācības pilotprojekta pirmā semestra atskaites sanāksmi, 18. janvārī līdz 09.45 ierodoties Aizsardzības ministrijā Kr. Valdemāra iela 10/12, Rīgā.

Lai atspoguļotu pasākuma norisi, dalību tajā nepieciešams pieteikt iepriekš – līdz 18. janvāra plkst. 8.30 rakstot uz e-pastu aiva.kokorisa@mod.gov.lv un norādot vārdu, uzvārdu un pārstāvēto plašsaziņas līdzekli.

Līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti. Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām. Datu uzglabāšanas laiks – līdz pasākuma beigām 18. janvārī.

 

 

Informāciju sagatavoja:

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Aiva Kokoriša

Tālrunis: 67335309

E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv