Ādažu militārajā bāzē notika 6. Jaunsargu pašpārvaldes seminārs

13.03.2023
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

Ādažu militārajā bāzē no šī gada 9. līdz 11.martam tika organizēts 6. Jaunsargu pašpārvaldes seminārs.
Semināra laikā jaunsargi uzturējās Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 2. mehanizētā kājnieku bataljona kazarmās. Ēdināšanu nodrošināja 3. Reģionālā nodrošinājuma centra ēdnīca, ēdiena dažādība un kvalitāte patīkami pārsteidza  semināra dalībniekus.
Katrs rīts jaunsargiem sākās ar rīta rosmi, ko vadīja paši jaunsargi Stefana Sergejenkova, 6. Jaunsargu pašpārvaldes vadītāja vietnieka (4. NP) vadībā.
Pārvietošanās pa bāzi notika ierindas sastāvā, ierindu vadīja 6. Jaunsargu pašpārvaldes vadītāja Elīza Zaiceva (4. NP).

Semināra laikā jaunsargiem bija iespēja iepazīties gan ar NATO sabiedroto vienību karavīriem, gan Mehanizētās brigādes pārstāvjiem. NFIU (NATO spēku Integrācijas vienība Latvijā) štāba pārstāvji jaunsargus iepazīstināja ar NATO aktivitātēm Latvijā, pēc tikšanās ar štāba pārstāvjiem jaunsargiem bija iespēja tikties ar EFP vienību pārstāvjiem, kuri pastāstīja par savu dienesta ikdienu.
Bez tam jaunsargi tikās ar Mehanizētās brigādes pārstāvjiem, kuri pastāstīja par brigādes plāniem, savukārt poligonā jaunsargi varēja vērot Mehanizētās vienības ātro uzbrukumu un ugunspunkta iznīcināšanu. Jaunsargi apmeklēja jauno inženieru pilsētiņu un uzzināja par apmācības iespējām, kādas dod pilsētiņa.

Semināra laikā jaunsargiem tika nodrošināta iespēja apskatīt un izbraukt ar Latvijā komplektēto bruņumašīnu PATRIA, tāpat jaunsargi apskatīja kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehniku (CVRT).
Semināra laikā jaunsargiem tika doti dažādi uzdevumi, kur, strādājot grupās, tika meklēti risinājumi un idejas jaunsargu salidojuma un Ukrainas bērnu nometnes norisei, pēcāk katra grupa iepazīstināja pārējos ar savām iestrādēm un idejām, tādējādi kopīgi pilnveidot grupas izstrādāto ieceri.
Kā semināra lielākais ieguvums uzsverams, ka jaunsargi uzlaboja savas zināšanas lēmumu pieņemšanā, komandas veidošanā, kā arī diskusijās apguva līdera prasmes un īpašības.

 

Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
Plānošanas un izglītības departamenta
Jaunsardzes nodaļas vecākais eksperts metodiskajos jautājumos 
Edgars Strods
Tālrunis +371 6 733 5392
E-pasts: edgars.strods@jc.gov.lv