5. novada nodaļas nometnes sacensībās jaunsargi saņem balvu – izbraucienu ar Jūras spēku laivām

11.08.2021
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

No 2. līdz 6. augustam Rīgā, Daugavgrīvas cietoksnī norisinājās jaunsargu  5. novada nodaļas lauku kaujas iemaņu, topogrāfijas un orientēšanas nometne, kuru rīkoja un vadīja jaunsargu instruktors Raitis Bernāts.

Piedzīvojums jau sākās no pirmās dienas, kad jaunsargi tika sagaidīti krastmalā un tika nogādāti uz nometnes vietu ar laivām, ko nodrošināja Jūras spēku Patruļkuģu eskadras karavīri.

Nometnē jaunsargi tika sadalīti 3 grupās saskaņā ar noteiktajām vadlīnijām vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai. Katrai grupai tika izvirzīts viens grupas vecākais, kurš tika ievēlēts, balsojot grupas ietvaros. Ievēlētais grupas vecākais – nodaļnieks - 4 dienu laikā veica viņam uzdotos pienākumus, kā arī nodeva informāciju savai grupai no instruktoriem. Vēlāk, lai instruktoram ar nodaļnieku būtu vieglāk sazināties, katram tika izdalītas rācijas un grupai bija jāizdomā grupas nosaukums. Pirmā grupa izdomāja nosaukumu “Ozols”, otrā - “Tango”, trešā - “Mike”. Šie nosaukumi grupām kalpoja par grupu izsaukuma signāliem visas nometnes laikā.

Katra nometnes diena bija saplānota tā, ka katrai grupai bija atšķirīgi uzdevumi. Pirmajā dienā grupas tika sadalītas pa to sektoriem, tika ierādītas nometnes teritorijas daļas, izdalīts nepieciešamais ekipējums un sadalītas nakts dežūras jaunsargiem. Vakarā tika organizēta ekskursija uz kuģa klāja, un jaunsargi tika iepazīstināti ar JS PKE darbu un uzdevumiem.

Otrajā dienā rīta rosme tika uzsākta jau 07.00 no rīta un diena tika aizvadīta veicot un dažādus uzdevumus un apgūstot jaunas prasmes no mācību programmas.

Dienas noslēgumā katrai grupai bija sava “vakara misija” un pildīja uzdevumus, proti, pirmā grupa devās orientēties pēc Daugavgrīvas cietokšņa kartes, otrā - ar Jūras spēku laivām meklēt un glābt slīkstošu cilvēku – lelli Oskaru, savukārt trešā - sadalījās divās komandās un ar straikbola ieročiem devās kaujā, kurā izmantoja iepriekš iegūtās zināšanas.

Ceturtās dienas vakarpusē notika sacensības - spēlē kariņš - starp visām trim grupām. Uzvarētāju grupai balvā tika izbrauciens ar Jūras spēku SAR1 un SAR2 laivām. Šajā cīņā uzvarēja 3. grupa – Mike.

Noslēdzošajā nometnes dienā notika nometnes vietas sakārtošana, telšu novākšana, teritorijas sakārtošana, labāko jaunsargu un nodaļnieku apbalvošana.

No jaunsargiem saņēmu daudz pozitīvu atsauksmju un vairums atzina, ka nevēlas doties mājās tik ātri un ka šis esot bijis vasaras labākais piedzīvojums. Daži jaunsargi pat minēja, ka šī bija labākā nometne viņu dzīvē.


Informāciju sagatavoja:

5. novada nodaļas

Jaunsargu instruktors Raitis Bernāts